Ostrý přímý boj o sestupového černého Petra nabídl otevřenou partii a úvodní gól do bohdalovské branky, kam přesně zamířil Šána. „S tím jsme do utkání šli, dát první gól, kterým bychom získali trošičku navrch a zvedli se psychicky,“ těšilo trenéra Richarada Chylíka splnění úkolu číslo „1“.

Rychlá odpověď

Jenže radost z vedení Stonařovu vydržela pouze minutu. „Soupeři se podařilo vyrovnat po první, ale hodně nepovedené střele, která se dostala k osamocenému hráči na vápno, a ten se trefil skvěle,“ popisuje vyrovnávací a smolný okamžik trenér hostů.

Ve zbylé čtvrthodince se pokračovalo v otevřeném fotbalu, ale žádná z defenziv se velké chyby už nedopustila. „O to v tom utkání šlo, kdo udělá chybu, ten prohraje,“ dodává Chylík.

Rozhodl brejk

Do druhé půlky vyběhl Stonařov se dvěma změnami. Procházku nahradil Čumpl, za Příhodu přišel Jaroš. „Naše aktivita se mi nelíbila, tak jsem oživil zálohu a útok,“ nastiňuje střídání. A začátek hostům vyšel. Bohdalov dostali několika nebezpečnými standardkami pod tlak. U jedné ovšem nemysleli na zadní vrátka. „Bohužel jsme nedokázali přerušit hru a po dlouhém výkopu se dostal hráč do úniku a přehodil našeho gólmana,“ popisuje stonařovský trenér druhý inkasovaný gól.

Bílek čaroval a zachránil soutěž

Do konce utkání zbývala půlhodina. „Bylo dostatek času,“ věděl Chylík, jehož tým se tlačil před domácí branku. V ní ovšem stál skvělý Bílek. „Měli jsme několik šancí, ale musím pochválit jejich gólmana, který čaroval a všechny šance zlikvidoval. To byla naše největší překážka. Bohdalovu udržel átřídu,“ smekl trenér hostů.

Velký dík

Velmi dobrý finiš Stonařova, který byl po podzimu téměř na odpis, nakonec vyzněl do ztracena. Prohra 1:2 poslala po třech letech tým z Jihlavska do I. B třídy.

„Cíl byl zachránit soutěž, což se nám nepovedlo, takže je to samozřejmě velké zklamání. Navíc, když nám chyběl pouze bod,“ konstatuje trenér, který všem hráčům za předvedené výkony pod svým vedením poděkoval.

„Jejich snaha soutěž udržet byla obrovská. Bylo vidět, že tým chce a bojuje, za což jim patří velký dík,“ říká Richard Chylík. „Bohužel nakonec rozhodovalo i štěstí, které se k nám otočilo zády,“ doplňuje kouč, pro kterého byl prý zápas v Bohdalově posledním na lavičce Stonařova. „Ve Stonařově končím,“ potvrzuje. „Kam ale půjdu, to zatím ještě nevím, nějaké nabídky mám, tak uvidíme, jak se to vyvine,“ uzavírá Richard Chylík.