Svěřenci trenéra Jana Grombíře museli na svém hřišti uhrát tři body. To se jim bohužel nepodařilo. Se svým konkurentem uhráli pouze remízu, která je odsoudila k návratu do I. A třídy. Pacov si sice v prvním poločase vytvořil pár šancí, z nich se ale ujala pouze jedna.

„Ve druhém poločase nám už docházely síly. Ono když se hraje bez tréninku, tak se to zákonitě musí projevit,“ hodnotí zápas zklamný trenér Grombíř a dodává: „On nerozhodl pouze tento zápas, ale celá jarní část sezony. Už během zimní přípravy vše nasvědčovalo tomu, že budou problémy.“

Zklamání z přístupu hráčů Slavoje

Tým se musel obejít bez čtyř opor základní sestavy. Skončil Koller, Anděl a Jiří Praveček a prakticky celé jaro nebyl k dispozici Jaroslav Praveček, který laboroval se zraněním kolena.

„Hlavně si ale myslím, že se nemuselo sestoupit, kdyby přístup některých hráčů byl zodpovědnější. U některých kluků jsem byl hluboce zklamán jejich přístupem jak k tréninkům, tak k zápasům,“ zlobil se smutný kouč.

Samotný lodivod přiznává, že u týmu končí. Byl rozhodnutý odejít už před koncem sezony. „Odešel bych i v případě záchrany, jen jsem to nechtěl ventilovat před posledním kolem. Chtěl bych tímto poděkovat funkcionářům, s kterými byla velice dobrá spolupráce,“ zakončil Grombíř.

Ve stejné situaci je i trenér Velké Bíteše Ladislav Němec, který po nedělním zápase pověsil koučování rovněž na hřebík. „Původně jsem do Bíteše přišel na půl roku a jsou z toho dva roky. Teď si chci odpočinout.“

Spartak podržel brankář Šula

Pro udržení v soutěži stačila Spartaku remíza, tu i přes absenci tří hráčů základní sestavy na pacovském stadionu vybojoval. Trenérům na lavičce nejvíce scházel kapitán Jan Pohl, který měl nastoupit poprvé po disciplinárním trestu.

„Zranil se v pátečním tréninku. Všechny nás to překvapilo,“ pronesl nechápavě kouč Spartaku. Hlavními hrdiny nedělního zápasu tak byla bítešská opora v brance Vlastimil Šula a hlavně zadák Tomáš Pelán, který zařídil oba góly svého týmu.

„Pro bítešský fotbal je to jedině dobře. Myslím, že do krajského přeboru určitě patří, hrál se tu vždycky dobrý fotbal,“ pochvaloval si Němec.

Edita Palkovičová