Mezi starousedlíky se představí i pár nováčků. Podle asistenta trenéra Marka Josefa Vrzáčka by se mělo jednat o mladou naději ze staršího dorostu Stanislava Tecla a tři hráče juniorky, středopolaře Ivana Čermáka, Miloše Netrdy a útočníka Vladimíra Pešku.

„Přesný počet hráčů a jejich jména ale budou doladěny až v pondělí,“ uvedl včera Vrzáček.

Pětitýdenní blok zápasů a tréninků

Celou letní přípravu Jihlavští absolvují v domácích podmínkách. Začnou pondělním srazem a prvním tréninkem na bedřichovském hlavním hřišti od 17 hodin. „Od úterka do čtvrtka nás potom čekají zdravotní testy v brněnském Ústavu sportovní medicíny,“ prozradil jeden z koučů FC Vysočina.

Do programu prvního týdne však museli zasáhnout ještě dříve, než příprava začala. Původně měl tým v sobotu absolvovat turnaj v Chotěboři. Jenže organizátorům se jeden z účastníků ohlásil, a tak svěřenci dvojice Marko, Vrzáček změří síly jenom s důvěrně známým soupeřem, Zenitem Čáslav.

Nejtěžší období přípravy čeká na hráče příští týden, kdy se musí vyrovnat s porcí devíti tréninkových jednotek, které navíc proloží dva zápasy s kvalitními soupeři – slovenským Trenčínem a ještě na jaře prvoligovým Mostem.

„V současné době je v jednání i přípravné utkání s řeckým týmem, který je u nás na soustředění. Definitivně jasno ale bude až později,“ konstatoval Vrzáček.

Těsně před začátkem druholigové soutěže, který je naplánován na první srpnový víkend, se Jihlava ještě představí v 1. kole Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Pak už ji čeká ostrý start v podobě domácího souboje s Fulnekem.


Pocit? Jako jít po víkendu do práce

Třešť/ Po třech týdnech volna se znovu vrhne do tréninkové dřiny. Jihlavského fotbalistu Michala Lovětínského i jeho spoluhráče dnes čeká začátek letní přípravy. „Jaký mám pocit? Jako když jdete po víkendu do práce,“ usmívá se třicetiletý záložník.

Poslední zápas uplynulého ročníku druhé ligy sehrál FC Vysočina 5. června, od té doby nechal Lovětínský balon i kopačky povalovat v koutě. „Celou dovolenou jsem nic nedělal, jen jsem byl dvakrát na tenise,“ přiznává.

Výjimku udělal až v sobotu, kdy se doma v Třešti představil na fotbalovém exhibičním turnaji. „Snad jsem se alespoň trošku rozběhal a v pondělí to zvládnu bez problémů,“ doufá jedna z opor jihlavského mužstva.

Část volna strávil Lovětínský i na jiném kontinentu. „S rodinou jsme se vydali do Tuniska. A musím říct, že to mělo jedinou chybu – hrozně rychle to uteklo,“ říká zkušený středopolař.

Teď už má úplně jiné myšlenky: co si na něj připravila trenérská dvojice Karol Marko, Josef Vrzáček. „První dny by ještě nemusely být tak tvrdé,“ věří.
Přestože hlavní kouč zatím novou smlouvu v Jihlavě nepodepsal, Lovětínský má zcela jasno. „Myslím, že pan Marko u nás na sto procent zůstane. A že nám pomůže postoupit,“ poodkrývá smělé plány.

Přípravné zápasy:
5.7. Jihlava – Čáslav (v Chotěboři)
9.7. Jihlava – Trenčín
13.7. Most – Jihlava
16.7. Znojmo – Jihlava
19.7. Jihlava – Sparta Krč
23.7. Kladno – Jihlava
26.7. Pohár ČMFS, 1. kolo

Edita Palkovičová, Michal Remeš