Z týmu zmizela jména Bodeček a Böhm, se kterými vedení neprodloužilo hostování. Naopak novou tváří je zatím pouze třiadvacetiletý Brazilec Oliviera, kterého jihlavský klub zkoušel již na jaře. „Na jaře u nás úspěšně absolvoval třítýdenní test a nyní s ním budeme jednat o podmínkách přestupu do FC Vysočina,“ informoval sportovní manažer klubu Zdeněk Šmýd.

„Navíc ještě zatím testujeme dvaadvacetiletého Jakuba Rezka, který je odchovancem Slovácka, ale v minulé sezoně hrál ve Varnsdorfu,“ upřesnil asistent Josef Vrzáček.

Mezi elitu se opět vrací záložník Ivan Čermák a útočník Vladimír Peška, kteří byli převeleni z juniorky. „Z béčka jsme navíc přeřadili i levého záložníka Miloše Netrdu a první ostruhy mezi dospělými v létě získá v září teprve osmnáctiletý útočník dorostu Stanislav Tecl,“ pokračoval ve výčtu novinek Zdeněk Šmýd.

V současné době klub také jedná o dalším působení hráčů, kteří byli v Jihlavě na hostování – Radka Slámy, Martina Dupala, Františka Schneidera, Jiřího Gáby, Michala Vepřeka a Davida Šimona. „Zatím s námi trénují, tak uvidíme, snad to dotáhne vedení do zdárného konce,“ spokojil se Karol Marko.

Dvě kila nikdo nepřekročil

Hráči vyběhli na trávník po třítýdenní pauze. Podle kouče Karola Marka měli naordinovaný pouze odpočinek. „Kluci si měli hlavně odpočinout. Jediné, co měli dané, že nesmějí přibrat víc než dvě kila. Což se každému povedlo,“ prozradil Marko.

Na hřišti nechyběl nikdo. Na trávník vyběhlo pětadvacet fotbalistů. Až na dva marody trénovali všichni naplno. „Hušbauer má lehce podvrknutý kotník a Gába je po menším chirurgickém zákroku,“ potvrdil Vrzáček, který vedl rozcvičení a nácvik přihrávek a zpracování míče. Poté následovalo fotbalové utkání žlutých proti černým.

Brankaře si vzala na paškál staronová posila v jihlavských řadách Tomáš Jansa.

Od úterý do čtvrtka čekají na hráče zdravotní testy v Brně. „Vždycky odjede jen malá část hráčů, takže se bude normálně trénovat,“ nebál se narušení přípravy Marko.

O víkendu pak čeká fotbalisty FC Vysočina první přípravný zápas. V Chotěboři se utkají s druholigovým FC Zenit Čáslav.

Kdo se objevil na prvním tréninku

Brankáři:
David Šimon, Martin Štěpanovský, Petr Tulis.
Obránci: Oliviera, Jiří Gába, Gabriel, Michal Kadlec, Petr Tlustý, Michal Vepřek, Michal Veselý, Jakub Rezek.
Záložníci: Tomáš Cihlář, Martin Dupal, Josef Hušbauer, Michal Lovětínský, František Schneider, Radek Sláma, Ivan Čermák, Miloš Netrda.
Útočníci: Petr Faldyna, Michael Rabušic, Rostislav Šamánek, Vladimír Vácha, Vladimír Peška, Stanislav Tecl.

Edita Palkovičová