Ještě před svým odchodem však absolvoval poslední hodnocení uplynulého ročníku. To bylo vcelku kladné. Jeho svěřenci si vykopali v krajském fotbalovém přeboru páté místo, a oproti loňsku si o jednu příčku polepšili.

„Celkově jsem s pátým místem spokojený, ale po podzimu jsme mohli hrát ještě víš. Stanovili jsme si jako cíl třetí místo,“ pronesl Milan Palkovič.

Ovšem jaro nevypadlo úplně růžově. Slavoji se příliš nevyvedl začátek a konec. „O našem osudu rozhodlo prvních pět kol, kdy jsem říkal, že se ukáže, jestli budeme hrát o špici, nebo ne,“ předpovídal polenský trenér a měl pravdu. Po zbytečných ztrátách s třebíčskou juniorkou a Vrchovinou přišel smolný zápas s Pelhřimovem. „Tam si kluci zasloužili vyhrát, hráli velice dobře, ale nic nám nepřálo. Prohra nám zajistila ztrátu, která se už špatně doháněla. Tenhle zápas rozhodl.“

V dobrém světle se ukázali mladíci

Navíc během přípravy se zranil útočník Zbyněk Tlačbaba a kvůli studentským povinnostem vynechal začátek jara pilíř zálohy Milan Holas. „Také si myslím, že během jara se u některých hráčů vytratila forma. Oproti podzimu, kdy od nich byly k vidění nadprůměrné výkony, nastaly výkyvy,“ uznal další důvod poklesu výkonnosti Palkovič.

Ke konci sezony přišlo další veliké oslabení, kdy se zranila jistota v polenské brance Jindřich Skočdopole. „Ten když chytal, tak vždycky tým podržel a předvedl velice dobrý výkon,“ chválil brankářskou jedničku.

Pro Polnou však už konec krajského přeboru byl bezstarostný, a podle toho vypadaly i výsledky. „Už nám o nic nešlo, na třetí místo jsme neměli, tak se hrál útočný fotbal,“ potvrdil Palkovič.

Ale aby se nehledaly jen negativní stránky polenského jara, vyzdvihl teď už bývalý trenér Palkovič výkony některých hráčů. „Nerad chválím jen některé hráče, ale Honza Hlávka, když hrál, tak podával dobré výkony, přispěl hlavně svou bojovností. Dařilo se i Petru Tomasovi. Do hry se také dostali mladí hráči, kteří se ukázali ve velice dobrém světle. Mluvím o Martinu Oberreiterovi nebo Petru Takacsovi.“

Během zimní přípravy se z rakouského angažmá vrátil Alexander Kovář, který putoval právě do Polné. „Ze začátku se rozjížděl trochu pomalu, ale postupem času se v týmu zabydlel a dokázal, že fotbal hrát umí a že umí dávat i góly,“ pochválil posilu Milan Palkovič.

S hodnocením souhlasí i vedoucí mužstva Jindřich Skočdopole, který pátou příčku nebere jako zklamání.

V týmu bylo něco nezdravého

„Oproti loňsku jsme si o jedno místo polepšili, ale po podzimu nás všichni pasovali na tým, který bude bojovat o špici. Kluci určitě měli na víc, než co předvedli,“ uznal a dodává: „S trenérem Palkovičem jsme se shodli na tom, že v týmu je něco nezdravého. Navíc si myslím, že někteří hráči ještě nepochopili, že se dá hrát o vyšší patra. To se však musí hrát až do posledního zápasu.“

Jindřich Skočdopole měl na konec sezony ještě další starost. Musel hledat náhradníky za odcházející dvojici trenérů Milana Palkoviče a Jindřicha Vampolu. Nakonec padla volba na Milana Volfa, kterému bude dělat asistenta Kamil Lösl.

Oba koučové v loňské sezoně působili v Mikulově, se kterým hráli jihomoravskou župu. „Společně jsme se domluvili na podmínkách. Mužstvo převezmou 8. července, kdy začíná letní příprava,“ doplnil polenský vedoucí.

Edita Palkovičová