„Dohodli jsme se na spolupráci, která by měla vést ke stabilizaci FC Vysočina,“ prohlásil primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal po jednání s generálním ředitelem PSJ Františkem Vaculíkem.

Ten přitom v květnu ohlásil, že společnost financování jihlavského fotbalu v dohledné době ukončí. Důvodem bylo chování představitelů města, které vlastní 50% akcií, při snaze prodat klub podnikateli Júliovi Szabó.

„Město nás chtělo podrazit,“ zlobil se tehdy Vaculík, jemuž byl trnem v oku hlavně náměstek primátora Radek Vovsík. Dalších jednání se proto ujal Vymazal.
Myšlenky zbavit se části akcií se ovšem město nevzdává. „Budeme se i nadále pokoušet shánět akcionáře, který by zajistil postup do první ligy. Rádi bychom snížili náš podíl v klubu z 50 na 15 procent,“ uvedl Vymazal.

Zároveň naznačil, že magistrát už s někým jedná. Výsledky by mohly být známy v září. „Ale zatím bych o tom nerad mluvil,“ konstatoval jihlavský primátor.
Město v současné době přispívá FC Vysočina částkou 6 milionů korun ročně a podle Vymazala se neuvažuje o jejím navýšení.

Michal Remeš, Pavel Med