Československé trenérské duo Marko – Vrzáček chce v sobotním zápase pustit do hry všechny hráče, a proto do každého poločasu pošle jinou jedenáctku. „Složení jedenáctek ještě nevím, ale rozdělíme hráče poměrně,“ přiblížil trenér Karol Marko.

V Chotěboři měla Jihlava odehrát celý turnaj, ale nakonec z toho bude jen přípravný zápas na 17. října, kdy se v ostrém zápase druhé ligy utká právě s Čáslaví. Během přípravy většinou prochází kluby většími či menšími obměnami. Jak je na tom Čáslav? „My se na soupeře momentálně nedíváme. Během letní přípravy se musíme ohlížet jen a pouze na sebe,“ odvětil kouč Marko.

Nováčci to mají v áčku těžké

Během testovacích zápasů by se měli hráči ukázat trenérům, především nováčci. „Hráči kteří na léto přišli do áčka, to mají velmi těžké. Na každém tréninku je pro ně něco nového a musejí se učit jiným návykům,“ uznává složitou situaci nově příchozí šestice, mezi kterou se najdou úplní nováčci jako například Brazilec Oliveira, Jakub Rezek z Varnsdorfu nebo mladíček Stanislav Tecl z jihlavského dorostu. „Musejí se sžít s týmem, a to nejen na hřišti,“ potvrzuje slovenský lodivod Jihlavy.

Lehčí to mají staronové posily z juniorky, které už na soupisce áčka figurovali. Řeč je o dvojici Čermák, Peška, ke kterým přibyl jejich spoluhráč ze zálohy Miloš Netrda.

Edita Palkovičová