Jediná branka utkání padla už v 11. minutě, postaral se o ni důrazný Strnad. Jeho první pokus stačil ještě zblokovat Gabriel, ale z dorážky čáslavský útočník zajistil svému týmu vítězství.

Jihlavané si potom vynutili územní převahu, ale Dupal a Schneider jen trefili tyč a šanci spálili i Oliveira a Cihlář. „Máme za sebou týden intenzivní přípravy. Kluci absolvovali deset tréninkových jednotek, a tak výkon odpovídá aktuální fázi přípravy. Ve hře bylo dost chyb, ale máme dost času na to, abychom je odstranili. Zrovna tak jsem viděl i zajímavé věci,“ hodnotí zápas jihlavský kouč Karol Marko.

Na jeho vkus byl na první test soupeř až příliš kvalitní. „Raději bych na úvod hrál s někým ze třetí ligy. Ale naskytla se Čáslav, tak jsme toho využili,“ dodává Marko. Další zápas čeká FC Vysočina už ve středu, kdy od 16.00 hostí Trenčín.


JIHLAVA - ČÁSLAV 0:1

Gól: 11. Strnad. Rozhodčí: Sojka. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Jihlava - I. poločas: Štěpanovský - Gabriel, Rezek, Gába, Vepřek - Dupal, Schneider, Lovětínský, Netrda - Tecl, Rabušic. II. poločas: Tulis - Sláma, Tlustý, Kadlec, Oliveira - Veselý, Schneider (65. Lovětínský), Čermák, Cihlář - Peška, Vácha.