Na lavičce týmu, který v loňském ročníku moravskoslezské fotbalové ligy skončil na deváté příčce, stane Tomáš Jansa s asistentem Josefem Morkusem, který doposud trénoval především mládežnické týmy.

Jedinou jeho zkušeností s dospělým fotbalem je krátká štace v Třebíči. „Moc se na to těším. Po těch letech strávených u mládeže to bude změna. Dospělý fotbal je trochu něco jiného,“ těší se na změnu a dodává: „Já doufám, že mi to do budoucna něco dá a navíc mám po boku zkušeného Tomáše Jansu.“
Co se týče hráčského kádru jsou změny početnější. Největším odlivem trpí jihlavská obrana. Své působení ukončil František Kříž, který se vrací do mateřské Jemnice. Hostování skončilo beku Romanu Hříbkovi. Ten zřejmě namíří zpět do Znojma.

Naskočí dorostenci

Světelský Daniel Nešpor vyrazil na zkušenou do druhé ligy. Konkrétně do FC Zenit Čáslav. Další kmenový obránci odešli do jiných klubů MSFL. Jsou jimy Michal Naniaš a Petr Filip, který loni hrál za dorost.

Novými tvářemi v kabině jihlavské rezervy jsou loňští dorostenci Jan Hlavoněk, Vojtěch Černý, Robin Demeter a Václav Pohanka. Ty moc dobře zná Josef Morkus, kterému tito hráči prošli pod rukama.

Ze Žďáru přijde Jiří Bureš, kterému skončilo hostování a s ním úplně nová tvář vytáhlý jednadvacetiletý útočník Josef Bojda. Ze štace v Havlíčkově Brodě se také vrací Michal Niederle.

„Pro mě je tým velká neznámá. Uvidíme, kdo všechno se bude hlásit na zítřejším srazu,“ prozradil staronový kouč Tomáš Jansa, který se k juniorce vrací po roční pauze.

Kvalitní turnaj

Program letní přípravy už má trenér Jansa v hlavě. „Prvních čtrnáct dní bude náročnějších. Budeme trénovat čtyřikrát týdně, dvoufázové tréninkové jednotky. V sobotu se zúčastníme turnaje v Tisu. Tento turnaj je velice dobře obsazen,“ pochvaluje si výběr lodivod juniorky Jansa. Představí se tu nováček první ligy Bohemians Praha, Apos Blansko, se kterým se mladící potkají v MSFL a posledním účastníkem je Vlašim, která hraje ČFL.

O týden později si rezerva FC Vysočina zahraje další turnaj, tentokráte v Boskovicích. „Uvidíme jak se bude příprava vyvíjet. Ona je určitá představa, co by se chtělo, ale realita může být jiná,“ zakončil Jansa, který naposledy působil v Janovicích.

Edita Palkovičová