„Když se na to podíváme v globále a odpočítáme ten závěr, tak je to historická sezona, protože takhle vysoko mužstvo dospělých nikdy nebylo,“ konstatuje Fiedler. „Určitě převažuje spokojenost,“ doplňuje.

Dobrá defenziva a jednoduchá hra

Jeho svěřenci už v minulých letech ukázali svou sílu, ovšem výkony doma, kde si vytvořili takřka nedobytnou tvrz, se s výkony na hřištích soupeřů nedaly srovnávat. Nevyrovnaným výkonům dali ale v tomto ročníku vale. Na jaře dokázal Rantířov vyhrát čtyřikrát doma i na hřištích soupeřů.

„V podstatě jsme konečně našli herní systém pro zápasy venku, kde jsme dokázali oproti minulým sezonám vyhrávat,“ potvrzuje rantířovský kouč a dodává: „Kluci pochopili, že musíme vycházet z dobré defenzivy a hrát jednoduše. Tím jsme ty body zvenku začali realizovat a s dobrou bilancí doma nás to katapultovalo tak vysoko.“

Skvělá šňůra výher

Na třetí příčku se „Ježci“ vyšplhali hlavně díky skvělé šestizápasové šňůře výher. „Co já pamatuji, tak za mého působení jsme takovou šňůru neměli. Tam rostlo sebevědomí mužstva, nebyla zranění, odehráli jsme to komplet a v podstatě vycházelo všechno,“ vzpomíná na spanilou jízdu Fiedler.

Skvěle zahrál jeho tým i proti Jaroměřicím a Nové Vsi. „I když jsme s Jaroměřicemi prohráli, tak to byl velmi dobrý zápas. Stejně jako proti Nové Vsi. Tyto zápasy převyšovaly ty ostatní,“ tvrdí trenér skvěle sehraného týmu. „V podstatě to byla týmová práce, ale rád bych vyzdvihl roli nejstarších hráčů Smrčky a Novotného, kteří do toho dali zkušenost a řád,“ chválí své svěřence.

Chyběla pokora

Rozjetý tým z Jihlavska ale na závěr tvrdě narazil. Rantířov sestřelily v posledních kolech Náměšť (0:6) i Kouty (0:5). „Bohužel to vyrostlo až na tolik, že jsme ty dva zápasy nezvládli a propadli. Zavanulo tam sebeuspokojení a chyběla tam pokora. Doufám, že se z toho poučíme,“ komentuje trenér.

Zpackaný závěr připravil jeho tým i o postupovou naději podívat se do nejvyšší krajské soutěže, ze které odstoupily týmy Borovina-Opatov a Janovice, čímž se uvolnila dvě místa v přeboru. Rantířov tak dělil od postupu pouze horší vzájemný zápas s Novou Vsí.

„K případnému postupu bychom byli zdrženliví,“ říká Fiedler a pokračuje: „My bychom to museli řešit po funkcionářské linii, jak zaplatit poplatek, a druhá věc by byla i doplnění kádru. Samozřejmě pokud by se podařilo postoupit, byla by tam řada návazných kroků, ale v této době to není v možnostech klubu.“

Posily? Zatím tajné

Jestli se pokusí Rantířov zaútočit na postupové příčky v následující sezoně, to nikdo neví. Jisté ale je, že obhájce bronzové příčky odstartuje přípravu už příští týden. „Začínáme v úterý 15. První týden bude zaměřený na kondici a příprava vyvrcholí třemi zápasy,“ odhaluje náplň krátkého letního drilu trenér, který by rád přivítal ve svých řadách pár nových tváří. O koho má klub zájem, ale tají.

„Nechce dělat nějaké výrazné změny, nicméně jednoho nebo dva hotovější fotbalisty bychom přivést chtěli. Je to potřeba trošičku okysličit,“ říká Michal Fiedler a dodává: „Uvidíme, jestli to vyjde. Někoho vyhlídnutého máme, ale ta jednání jsou zatím v plenkách, takže bych o tom nerad hovořil.“