Dobronín prožil hodně nepovedenou jarní část, i přesto o holý krk bojovat v posledních kolech nemusel. „Ještěže jsme měli nahráno,“ říká trenér Ludvík Hauber, jehož tým získal na podzim dvaadvacet bodů, které mu celkem brzy zajistily záchranu soutěže.

Zlepšená defenziva

„Od jara jsme samozřejmě čekali víc. Zimní přípravu jsme podřídili ke zlepšení defenzivy, což se nám povedlo, a na jaře jsme měli třetí nebo čtvrtou nejlepší obranu. Jenže jsme zapomněli střílet góly,“ komentuje trenér Dobronína Ludvík Haubert. „A pak se tam možná podepsalo i to povědomí, že je bodů dost, a kluci si nesáhli až na dno svých sil.“

Úvod odvetného bloku ale nenaznačoval, že se jeho tým začne trápit. V prvních třech utkáních získal Dobronín pět bodů se skóre 4:1. „Konečně jsme hráli dozadu dobře a ty góly nedostávali,“ těšilo kouče.

Tým se rozpadal

Jenže posléze se mu začal tým pomalu rozpadat. „To byl ten hlavní důvod, že jsme v dalších kolech nebodovali,“ tvrdí Haubert. Ve hře byla zranění, studijní povinnosti vystavily stopku Hypešovi a pracovní zaneprázdněnost Tomáši Sedláčkovi. „I když je to mladý hráč, tak je koncový a chyběl nám. Na gól jsme se strašně nadřeli,“ říká trenér. „Kromě utkání s Věžnicí jsme snad neodehráli utkání v kompletním složení, což se zákonitě muselo projevit. Pomáhali jsme si i hráči s béčka,“ doplňuje.

A právě domácí vítězný zápas 3:1 a takřka derby s Věžnicí bylo tím nejlepším, co jeho tým na jaře odehrál. „To bylo hodně dobré. Kluci hráli skvěle,“ vzpomíná kouč a pokračuje: „Mně se ale líbily i zápasy v Herálci a v Ústrašíně, kde jsme prohráli pouze kvůli tomu, že jsme nedali spoustu vyložených šancí. I Kamenici jsme celých devadesát minut tlačili, ale gól jsme nedali.“

Výkonnostně šli nahoru všichni

Do očí naopak bije prohra 1:4 ve Světlé nad Sázavou. „Ale ani tam to nebylo tak hrozné,“ upozorňuje Haubert. „Ještě pět minut před koncem jsme prohrávali 1:2, ale pak mi oba krajní beci vyběhli dopředu, nestačili se vrátit a zkušený Křikava z toho udělal debakl,“ upřesňuje. „To spíš v Habrech jsme neodehráli vůbec dobrý zápas.“

Herně šla podle trenéra většina hráčů nahoru. „Výkonnostně se zvedli všichni kluci a jednotlivě bych nikoho vyzdvihovat nechtěl,“ komentuje Haubert. „Ale samozřejmě, že to mohlo být lepší,“ dodává kouč.

V hledáčku jsou dvě nové tváře

Jeho svěřenci se budou hlásit k úvodnímu tréninku letní přípravy od příštího týdne. „Budeme mít tři dny kondiční, pak ještě bude týden dovolené a ve zbytku přípravy nás čekají spíše herní věci. Určitě se zaměříme na koncovku,“ přibližuje trenér, který přípravné zápasy neplánuje. „Možná si zahrajeme jen takové modelové utkání společně s B-týmem.“

V týmu se možná objeví dvě nové tváře. „Posily máme rozpracované, ale zatím je nechci jmenovat. Kdyby alespoň jedna vyšla, bylo by to dobré,“ přeje si Haubert.

Dobronín čeká těžký začátek
Přesně za měsíc startuje nová sezona I. A třídy skupiny A a Dobronín už zná své soupeře. Na začátek ho nečeká vůbec nic jednoduchého, protože ze čtyř úvodních utkání hraje třikrát na hřištích soupeřů. „To je těžký začátek,“ vyhrkl ze sebe neinformovaný Ludvík Haubert, jehož tým odstartuje na půdě Habrů. „To je asi ten nejlehčí soupeř z těch čtyřech a určitě by se tam uhrát něco dalo,“ míní. „Ale ty další tři zápasy budou hodně těžké. Musíme vyhrát doma s Chotěboří, pak se uvidím, jak to bude vypadat v Janovicích a v Ledči,“ dodává.