Gólman začal trenérskému duu Karol Marko, Josef Vrzáček scházet už minulý týden. Od chvíle, kdy David Šimon, na jaře neochvějná opora jihlavských fotbalistů, nedorazil na tréninky a poté ani na sobotní přípravný zápas s Čáslaví. V té době totiž hájil branku Bohemians Praha…

Už tehdy Marko přemýšlel nad adekvátní náhradou. „Pro mě je otázka Šimona uzavřená záležitost. Jediné, co momentálně řeším, je, kdo přijde místo něj,“ tvrdil rezolutně hlavní kouč Vysočiny.

Hned v pondělí byla nová akvizice jihlavského klubu na světě. Na tréninku se objevil olomoucký odchovanec Jan Vojáček, který má zkušenosti i s českou nejvyšší ligou. V ní si zachytal v sezoně 2006/2007 za působení trenéra Petržely.

Loňský podzim strávil šestadvacetiletý gólman v olomouckém „béčku“ a na jaře si odskočil na hostování do slovenského Spartaku Trnava, jehož dres oblékl v pěti ligových zápasech.

Předběžná dohoda

„Situace je taková, že Vojáček s námi zatím začal trénovat a během týdne se doladí některé věci mezi ním a klubem,“ prozradil v úterý dopoledne jihlavský sportovní manažer Zdeněk Šmýd. „S mateřskou Sigmou Olomouc jsme již předběžně domluveni.“

A–tým FC Vysočina tak nyní má k dispozici hned trojici strážců svatyně. Kromě Vojáčka se o své místo na slunci hlásí dvojice starousedlíků – mladičký Martin Štěpanovský a brněnský odchovanec Petr Tulis.

Podle Šmýda nehodlá vedení žádného z jmenovaných „odsunout“. Ponechat si chce kompletní trojici.

Dnes čeká jihlavské mužstvo test se zahraničním soupeřem. Odpoledne nastoupí proti slovenskému Trenčínu. „Vojáček bude určitě chytat od začátku,“ prozradil Marko.

„Kauza Šimon“ však pokračuje i nadále. Vedení Vysočiny nařklo třiatřicetiletého gólmana ze závažného porušení smluvního vztahu. Vše může vyvrcholit až disciplinárním řízením.

„Zatím jsem s Davidem mluvil jen po telefonu. Některé věci jsme si vyříkali, ale během týdne ještě bude mít jednání s vedením,“ konstatoval Šmýd.

Samotný hráč se hned po zveřejnění informace o svém odchodu nechal slyšet, že by nerad odešel ve zlém. Se svým angažmá v FC Vysočina byl spokojen. „Jihlavě jsem za vše vděčný. Na podzim jsem chtěl skončit, ale ona mě vytáhla do druhé ligy. Navíc tu byla skvělá parta i trenér. Za svou kariéru jsem to snad nezažil,“ pochvaloval si Šimon. „Ale nabídka z nejvyšší soutěže se zkrátka neodmítá. A už vůbec ne v mých letech,“ doplnil.

Edita Palkovičová