Šestnáctičlenný kádr má takřka novou tvář. „Nezůstal tady kámen na kameni,“ komentuje citelný odliv a zároveň i příliv nových tváří kouč Tomáš Jansa. „Jako každý rok to bude o tom, aby se to mužstvo sžilo a zvyklo si na náročnost té soutěže. I když letos je to oslabení asi zatím nejcitelnější,“ podotýká.

V týmu totiž zůstali pouze tři zkušení hráči. „Z těch stabilních hráčů je tady jenom Wasserbauer, Chlup a Pacholík, který se ještě rozhoduje, kde bude hrát. Někteří, jako Havránek, Žejdlík, Benda, Chmelík a Procházka, sice už odehráli pár utkání, ale jinak to jsou dorostenci, “ přibližuje Jansa. Navíc Wasserbauer, Havránek a Černý jsou kvůli zranění mimo hru.

Okleštěný kádr je v zápřahu od pondělka a na programu je jak jinak než neoblíbená kondiční složka. Ve skupinách se běhá se sportestry na hranici anaerobního prahu. Fyzička se nabírá i na hřišti a třikrát do týdne „vyžene“ kouč své svěřence do posilovny.

„Začali jsme tradičně a na začátek to bude taková ta klasika o nabírání objemu,“ potvrzuje Jansa, podle kterého by mladičký tým měl nastavenou zátěž bez problémů skousnout.

„Jsou to kluci, kteří prošli našimi mládežnickými týmy, a i když ten posun do můžu tam asi bude znát, tak překvapit by je ty tréninky neměly,“ říká trenér.