Šanci by měly dostat i další dvě nové tváře: šestadvacetiletý Makedonec Goran Zdravkov a dvaadvacetiletý Michal Drábek z Mutěnic, dva ofenzivně ladění záložníci.

K dispozici naopak nebudou Šamánek a Hušbauer. Objevit v sestavě už by se měl král střelců druhé ligy Petr Faldyna.

Oba dnešní soupeři se střetli už v zimě. Tehdy doma vyhrál dvoubrankovým rozdílem Trenčín (2:0). Tradiční klub se pak po jarní části poroučel z Corgoň ligy do druhé nejvyšší slovenské soutěže.

Slovenský kouč Jihlavy trenčínský tým velmi dobře zná ze svého trenérského působení. „Z tehdejšího angažmá v Trenčíně hraje poměrně dost hráčů. Hned pět z nich jsem tehdy vytáhl z dorostu,“ zavzpomínal.

Soupeř je rozehranější, má za sebou už šest přípravných zápasů. „Je to tým, který určitě bude bojovat o návrat do první ligy,“ předvídá Marko.
V utkání s Čáslaví na chotěbořském pažitu vyšli Jihlavští střelecky naprázdno (0:1). Jihlavský lodivod postavil v každém poločase dvě úplně rozdílné jedenáctky.

„Teď hodlám využít méně hráčů. V neděli nás čeká další příprava proti Mostu, a proto chci zatížení rozložit na více hráčů. Do utkání každopádně půjdeme z plné tréninkové zátěže,“ nastínil Marko.

Mladík Hušbauer míří na Žižkov
Kouč jihlavských fotbalistů Karol Marko bude v dnešním přípravném duelu s Trenčínem postrádat mladého středního záložníka Josefa Hušbauera. O něj se zajímá Viktorie Žižkov, desátý tým uplynulého ročníku Gambrinus ligy.
„Hušbauerův přestup je zatím v jednání, celý transfer ještě nebyl dotažen,“ informoval mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.
Osmnáctiletý Hušbauer přišel do jihlavského klubu z pražské Sparty před rokem. Během sezony 2007/2008 si pak v jihlavském dresu připsal osm druholigových startů.

„Kauza Šimon“: konec zatím nejasný
Třiatřicetiletého brankáře Davida Šimona minulý týden zlákalo angažmá v první lize, kterou by si chtěl vyzkoušet s nováčkem soutěže – Bohemians Praha.
FC Vysočina je nepříjemně překvapena. Podle ní už měl gólman podepsanou smlouvu o prodloužení hostování. Klub může hráče dokonce poslat do disciplinárního řízení. Šimon je zatím stručný. „Dokud nebude vše vyřešeno, nechci se k celé věci víc vyjadřovat.“
Během týdne by mělo být jasněji. Sejde se jihlavské vedení – a vynese ortel. Sportovní manažer klubu Zdeněk Šmýd už v kontaktu se Šimonem byl a čeká jen na postoj Bohemians. „Zatím se nám od nich nikdo neozval. Samozřejmě to musí jít přes mateřský klub, ale my jsme ve hře taky,“ potvrdil Šmýd.
(pal)