Rodák z Hrušovan nad Jevišovkou bere sice svůj bývalý klub jako srdeční záležitost, ale změnu uvítal. Roli hrálo zaměstnání i velký zájem. „Polná byla rychlá, věcná a ten zájem byl enormní, to rozhodlo,“ nastiňuje Milan Volf.

Kdy vás Polná kontaktovala, že by měla zájem o vaše trenérské služby?
Pan Skočdopole mě kontaktoval v posledním týdnu v červnu, domluvili jsme si schůzku a hned se dohodli. Polná byla rychlá, věcná a ten zájem byl enormní, to rozhodlo.

U kterého týmu jste v tu chvíli působil?
U žádného. Skončila mi smlouva v FC Pálava Mikulov, se kterým jsme byli třináctí a který je můj srdeční klub, skvěle zajištěný.

Ale nakonec jste se rozhodl pro změnu, proč?
Velkou roli hrálo to, že pracuji ve Velkém Meziříčí a ta vzdálenost je o dost menší než do Mikulova.

Znáte polenský fotbal?
Moc ne, ale krajský přebor Vysočiny ano. Sledoval jsem ho a nějaký přehled o úrovni a mužstvech mám.

I přesto jdete do neznámého, což je asi výzva.
V Mikulově jsem byl rok a půl, je to vítaná změna a nový impuls pro mě i pro hráče. Teď je to poznávání a zatím plus.

Určitě už máte jasno o strategii. Bude se zakládat na útočném fotbalu, nebo spíše preferujete defenzivní styl a málo inkasovaných branek?
Já preferuji nátlakový útočný fotbal s agresivním napadáním. Teď ale bude rozhodovat, jestli na takový styl hry budeme mít hráče a tým na něj bude připravený. Každopádně já budu chtít vyhrát každé utkání.

K dispozici máte třiadvacetičlenný kádr, takže asi nebude problém najít v něm tu ideální jedenáctku.
Je dostačující. O tom se mi ani nesnilo, ale je otázka, jaká bude kvalita. Na prvním tréninku bylo celkem hodně zraněných a někteří jsou na dovolené. Ty tři týdny přípravy napoví, jak to bude vypadat.

Pomáhat vám bude asistent Kamil Lösl. S ním jste už spolupracoval?
S ním jsem byl v Mikulově a hrával i v Rakousku. Na něj se mohu stoprocentně spolehnout a bude mi dělat asistenta i tady.

Polná byla v minulé sezoně pasována na černého koně, ale nakonec krok se špicí neudržela. Už jste s vedením klubu mluvil o případné metě, kterou budete chtít dobývat?
Mám ty nejvyšší mety a pan prezident je na stejné notě. Chci hrát na špici a snažit se tam zamíchat těmi kartami. Uvidíme, jestli se hráči uzdraví a kádr posílíme. Páté místo z uplynulé sezony nám velí hrát o lepší umístění.

Všichni hráči stojí na stejné startovní čáře

V úterý začal polenským fotbalistům měsíční letní dril. Pod taktovkou kouče Milana Volfa, který vystřídal u kormidla Milana Palkoviče, se třiadvacetičlenný kádr v úvodu zapotí.

Co hráče v neoblíbené fázi přípravy čeká? Odpověď je jednoduchá. Budou makat. „Já jsem trenér, který se vyznačuje fyzickou náročností,“ netají se Volf, který „trápil“ na úvodním úterním tréninku ve Věžnice šestnáct hráčů. „Ale zase to nebudeme přehánět. Je málo času, takže musíme pomalu, abych je nestrhal, a byli jsme připraveni. Nějaké to větší zabrání bude až v zimě,“ plánuje polenský kouč.

V každém týdnu absolvují jeho svěřenci tři tréninkové fáze. „Na krajský přebor je to dostačující, pokud se hráči budou zúčastňovat minimálně dvou tréninků,“ má jasno Volf.

A chybět nebude ani blok pěti přípravných utkání, která hodně napoví. „Samozřejmě, že se hodně odhalí, ale my budeme dělat hodně s míčem i na tréninku, kde už trochu začínám poznávat hráče, a které ukáží nedostatky i klady,“ přibližuje kouč, který před úterním tréninkem zahájil své působení úvodní řečí. „Nejsem s nikým spjatý, takže všichni stojí na stejné startovní čáře a záleží pouze na hráčích, jak tu šanci využijí,“ uzavírá.