„Byl jsem s trenérem i sportovním manažerem Vysočiny domluvený na prodloužení spolupráce. Normálně jsem se měl s klubem zapojit do přípravy, jenomže nakonec mi řekli, že nic z toho neplatí,“ krčí rameny mladý útočník, který chování jihlavských bere jako malý podraz.

Hned nato se mu ozval Hlučín. „Volal mi Petr Samec (trenér Hlučína – pozn. red.), zda bych neměl zájem k němu jít. Nabídka mě potěšila, brzy jsme se domluvili,“ říká fotbalista, který má za sebou i působení v pražské Dukle.

Ozval se mu také kouč Frýdku-Místku a bývalý reprezentant Radek Látal. „Ale já už si plácl s Hlučínem. Další nabídky pro mě byly bezpředmětné,“ tvrdí Böhm.

Z toho, že bude hrát „jen“ třetí ligu, tragédii nedělá. „Jdu sice o soutěž níž, nicméně Hlučín má kvalitní tým a bude hrát o postup. Věřím, že mu k návratu do druhé ligy pomůžu i já,“ zdůrazňuje forvard.

S týmem zatím absolvoval první týden přípravy a odehrál dva zápasy. „Na nic si nemohu stěžovat. Jedná se o plně profesionální klub. Jsem navíc z Ostravy a i domů to mám kousek,“ doplňuje.

Navíc v kádru Hlučína je hned několik hráčů, kteří v minulosti za ostravský Baník hráli. „Třeba s Petrem Koubkem se znám odmala – a nejen s ním. V Hlučíně se formuje dobrá parta, která chce uspět,“ vypráví o svém novém působišti Böhm.

Ve stejné soutěži jako Hlučín bude hrát i B–tým Baníku. „Měl jsem možnost zůstat v juniorce, pro mě je ale lepší variantou Hlučín,“ podotýká Böhm, který chce pravidelně hrát.

(rob)