Jihlavský kouč bude mít ode dneška k dispozici jednadvacet hráčů. „Kostrou týmu budou hráči ročníku 1990 a já pevně věřím, že kvalita mužstva bude taková, že se bez problémů vyhneme sestupovým starostem,“ říká Kučera, který na přelomu července a srpna plánuje zúžení kádru na osmnáct hráčů.

Úvodní trénink pak obstarají kondiční testy. „Ukáží, jak na tom kluci po pauze jsou,“ přibližuje jihlavský trenér náplň úvodní zátěže.

Během měsíční přípravy tým odehraje sedm přípravných zápasů, a to první hned zítra proti diviznímu Ždírci nad Doubravou.

V pondělí odjede na pětidenní soustředění do Nové Včelnice, kde se bude víc jak kondice vytvářet spíše herní tvář týmu. „Kondice není na prvním místě, proto ji pojmeme spíše herní formou. Raději se zaměříme na taktický trénink,“ říká Kučera.

Kádr pro letní přípravu:
Brankáři: Matiášek, Procházka. Obránci: Bambula, Z. Kučera, Machálek, Štancl, Štěpán, Urbánek. Záložníci: Dobrovolný, Kopic, Kosak, T. Kučera, Leligdon, Pikl, Pražák, Šandera, D. Vacek. Útočníci: D. Černý, Poláček, Tesař, Vydra
Rozpis přípravných zápasů:
Sobota 12. července Ždírec n. D.
Středa 16. července Č. Budějovice
Neděle 20. července 1.FC Brno
Sobota 26. července SK Kladno
Neděle 3. srpna ?
Středa 6. srpna Bohemians 1905
Sobota 9. srpna SK Pardubice