Ale to není úplný víkendový program jihlavských fotbalistů. Posílená třetiligová juniorka pod vedením trenéra Tomáše Jansy nastoupí už dnes na tradičním turnaji v Tisu na Havlíčkobrodsku.

„Musíme rozdělit zatížení. Část hráčů, kteří nebyli využití ve středu, pojede do Tisu, kde je doplní hráči béčka. Pan Jansa si vytvoří jedno kombinované družstvo,“ vysvětluje kouč A–týmu Marko.

Ten své hráče z očí neztratí. V Tisu si vyzkouší roli pozorovatele.

Proti Šimonovi?

V prvním semifinále turnaje vyzvou v atraktivním duelu vítěze uplynulého ročníku druhé ligy a prvoligového nováčka, střížkovské Bohemians, kam míří jarní brankářská jednička Vysočiny David Šimon.

V Tisu se ještě představí třetiligové týmy Vlašim a Blansko. „Marko boys“ zatím absolvovali jen dva herní testy. „Jsme v tvrdé přípravě, ty zápasy je potřeba podle toho hodnotit. Příprava ukáže, jak se hráči dovedou pod stresem vypořádat s herními situacemi a se situacemi, do kterých se určitě dostanou při zápasech v lize,“ tvrdí kouč.

Zatím bez gólu

Jeho tým má zatím na kontě dvě těsné jednogólové porážky s druholigovými soupeři – Čáslaví a Trenčínem. „Ve středu proti Trenčínu byl vidět určitý progres, ale z technického hlediska to ideální nebylo, protože zatížení zanechává na hráčích stopy,“ poznamenal slovenský lodivod.

Žlutomodré barvy zatím neskórovaly. To ale trenéra nechává naprosto klidným. „Po dvou zápasech v přípravě se nemůžeme bavit o koncovce. To můžeme rozebírat, když v lize nedáme třeba tři zápasy gól. Hráči řeší herní situace pod enormním stresem. Nereagují úplně ideálně jako v situacích, kdy je nastavená forma,“ má jasno Marko.

Program FC Vysočina

SOBOTA: turnaj v Tisu
FC Vysočina (kombinovaný tým) – Bohemians Praha (11.45);
duel o třetí místo, případně finále

NEDĚLE: v Písku
FC Vysočina – FK Siad Most (10.15)