„Byl to klasický přípravný duel. V prvním poločase byla hra směrem dopředu dost kostrbatá,“ popisoval Michal Veselý. Utkání se severočeským týmem, jehož kádr se stejně jako v minulé sezoně v Gambrinus lize hemží cizinci, rozhodl přesnou trefou právě jeden z nejzkušenějších fotbalistů Jihlavy.

Potrestali chybu

„Stoperovi uskočil balon, tak jsem mu ho vypíchl, dal jsem ho Rabušicovi, ten mi ho pak vrátil před bránu,“ liboval si střelec premiérového jihlavského gólu v přípravném období. „Je moc dobře, že jsme konečně udrželi nulu a dali gól,“ dodal.

„Udělali jsme chybu v rozehrávce a soupeř ji z brejku potrestal,“ litoval na klubových stránkách mostecký trenér Robert Žák, který na závěr herního soustředění využil v průběhu zápasu kompletní kádr.

Jeho jihlavský protějšek Karol Marko zátěž opět rozložil vzhledem ke středečnímu zápasu na více hráčů. Vystřídal pětkrát. V Písku postrádal lehce zraněné Pešku a Cihláře.

„Hráči pokračovali ve vzestupné tendenci výkonů. Po celý zápas byli důslední v obraně. I po gólu jsme byli lepším celkem, soupeře jsme krom standardek nepouštěli do šancí, dobře jsme napadali a vyráželi do protiútoků,“ pochvaloval si Marko.

„V naší hře byla nadále řada chyb, které musíme odstranit. Přesto jsem s výkonem vzhledem k aktuálnímu stavu náročné přípravy spokojen. Hráči ukázali, že jsou na dobré cestě,“ dodal kouč Jihlavy.

Méně vytížení hráči áčka – Štěpanovský, Rezek, Netrda, Vácha, Zdravkov, Čermák – dostali v sobotu šanci v dresu juniorky na turnaji v Tisu. Jansův výběr sice nestačil na ligové Bohemians, ale pak porazil v duelu o třetí místo nováčka MSFL, Blansko.

FC Vysočina Jihlava – FK Baník Most 1:0

Gól: 55. Veselý.
FC Vysočina: Vojáček – Sláma (46. Gabriel), Tlustý (46. Gába), Kadlec, Vepřek – Schneider, Lovětínský – Veselý, Dupal (46. Rabušic), Oliveira (80. Drábek) – Faldyna (75. Tecl).
FK Baník Most: Šavol – Sigmund, Loos, Tonev, Slabaševič – Hrečiška, Štumpf, Diego, Oboya – Franěk, Brandon (uvedena je zahajovací sestava, během zápasu se vystřídal celý kádr).