Brankářský rébus FC Vysočina vyřešen

Jihlava - Olomoucký brankář Jan Vojáček, který před více jak týdnem nahradil v jihlavské svatyni Davida Šimona, zůstává v FC Vysočina na hostování.
Gólman, který na jaře hostoval ve slovenské Trnavě, přišel na post jedničky s tím, že týden bude s týmem trénovat a pak se uvidí.

Sám hráč potvrdil, že jeho prioritou je jít do zahraničí a jednou tam možná i žít. „Musím přiznat, že je pořád ve hře také možnost, že bych odešel do druhé holandské ligy. Kvůli tomu jsme otázku Jihlavy nechali otevřenou,“ potvrdil hned po svém příchodu do Jihlavy.

Nyní je všechno tak, jak si všichni v Jihlavě přáli. Jan Vojáček zůstává. „Už jsme více méně domluveni. Vše by se mělo jen uzavřít a doladit,“ ujistil Zdeněk Šmýd, sportovní manažer FC Vysočina.

Podle Jana Vojáčka podpisu smlouvy nic nebrání. „Jsem tu maximálně spokojený. Nabídka ze zahraničí nedošla, takže rád zůstanu tady. Rozhodně se nechystám shánět jiné angažmá,“ rozhodla se nová brankářská jednička, která má s týmem ty nejvyšší ambice.
„Myslím, že se letos od nás bude hodně očekávat. Není třeba se toho bát. Chtěl bych s Jihlavou hrát o ty nejvyšší příčky druhé ligy,“ pronesl sebevědomě.

Mladíci Drábek a Rezek zůstávají

Jihlava - Trenérské duo Karol Marko, Josef Vrzáček zkoušelo prvních čtrnáct dní letní přípravy tři hráče – Makedonce Gorana Zdravkova, odchovance Slovácka Jakuba Rezka a mutěnického Michala Drábka.

Goran Zdravkov, který v sobotu hrál za juniorku na turnaji v Tisu, si už musel zabalit kufry a vrátit se domů. „Je určitě dobrým fotbalistou. Má ale menší kondiční deficit, ten bychom určitě dokázali odstranit,“ vyjádřil se na adresu makedonského záložníka kouč Karol Marko. Klub přece jen jeho testy ukončil.

Mladíky Rezka a Drábka si FC Vysočina chce ponechat. Slovenský trenér prohlásil, že oba budou pro tým platnými fotbalisty. „Chtěli bychom zajistit u jejich mateřských klubů přestupy,“ potvrdil mluvčí klubu Miroslav Fuks.

Hušbauer je definitivně „žižkovák“

Jihlava - Jihlavská FC Vysočina definitivně přišla o svého osmnáctiletého záložníka Josefa Hušbauera. Ten včera zpečetil svůj přestup do prvoligové Viktorie Žižkov. Hráč reprezentačního týmu do 18 let do Jihlavy přišel se statutem amatéra před pouhým rokem z pražské Sparty. Podepsal profesionální smlouvu a propracoval se do kádru „áčka“.

„V letní přestávce obdržel nabídku k přestupu do prvoligové Viktorie Žižkov, kterou hráč, jeho manažer i náš klub akceptovali. Z pohledu FC Vysočina se jedná o zajímavý obchod, který napomůže ekonomické stabilizaci klubu a nezbytným investicím do procesu výchovy dalších fotbalových talentů,“ uvedl ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Wasserbauer se upsal na další rok

Jihlava - Záložní tým FC Vysočina se v další sezoně MSFL bude opět moci spolehnout na služby tahouna týmu Štěpána Wasserbauera, který minulý týden o rok prodloužil smlouvu s FC Vysočina. Šéf defenzivy jihlavské juniorky se ale stále zotavuje z únavové zlomeniny zánártní kůstky, ke které přišel na začátku června v Bystrci.

Edita Palkovičová, Vít Brabec