Pilíř defenzivních řad „béčka“, kterému na konci uplynulé sezony skončila smlouva, bude i v následujícím ročníku MSFL řídit jihlavskou hru.

„Minulý týden jsme se s panem Šmýdem domluvili a já to podepsal na další rok u juniorky,“ potvrzuje zanedlouho pětadvacetiletý Štěpán Wasserbauer. „I když jako nějaký junior tam už moc nejsem,“ vtipkoval na svůj narůstající věk, kterému jsou v týmu blízcí pouze Pacholík a Chlup.

Co řekne doktor?

Kapitán a jeden z nejzkušenějších hráčů týmu ale začátek přípravy nestihl. Stále se zotavuje z únavové zlomeniny zánártní kůstky na pravé noze, kterou si přivodil tři kola před koncem minulého ročníku na hřišti Bystrce.

„Chodím do posilovny a jezdím na kole,“ odhaluje individuální program. „Už mě to nebolí a tento týden bych chtěl začít běhat. Dnes (včera – pozn. red.) jdu k doktorovi, tak uvidíme, co mi řekne,“ doplňuje.

Běhání se nevyhne

Po dlouhé pauze bez zápasového zatížení se na přípravné utkání těší. „Do zápasu to ale bude nejdřív tak příští týden,“ přemítá Wasserbauer, který se nevyhne ani neoblíbenému nabírání kondice. Šestitýdenní stopka se na objemu musí podepsat. „Asi pár běhů budu muset absolvovat, ale jezdil jsem na kole, tak snad to nebude tak hrozný,“ uzavírá.