I. B třída – sk. A

SK Kostelec
Právě včera absolvovali hráči Kostelce první tréninkovou zátěž letní přípravy. „Hlavní náplní nebude rozhodně žádná fyzická dřina, na to není čas. Vytrvalost budeme trénovat průběžně v trénincích, které budou hlavně s balonem,“ říká trenér Vladimír Pecka. „Spíš se musíme rozhýbat, půjdeme do obratnosti a rychlosti, pak už začneme i s nácviky herních situací,“ doplňuje kostelecký kouč náplň tréninků, které budou probíhat na vedlejším hřišti. „Sice jim tam ten balon bude dělat problémy, ale to je dobře,“ dodává.
Začátek přípravy: 16. 7.
Přípravné zápasy: 20. 7. Třešť, 26. turnaj v Božejově (Božejov, Kamenice n. L., Ústrašín), 2. 8. Bedřichov.


I. B třída – sk. B

Sokol Stonařov
Donedávna ještě „átřídní“ Stonařov vstoupil do letního přípravného bloku už minulý pátek. Až od úterka ho ovšem vede nový trenér Josef Láznička, který v minulé sezoně působil v Lukách. „Uvidíme, co pan Láznička do týmu přinese,“ je zvědavý předseda klubu Zdeněk Štancl, který ještě v neděli vedl Stonařov v utkání proti Žirovnici (4:3). Tréninkový harmonogram Stonařova je jasný. „Hráče čeká minimálně týden fyzické přípravy,“ dodává Štancl.
Začátek přípravy: 11. 7.
Přípravné zápasy: Žirovnice 4:3, sobota Horní Cerekev (Vlašim, Jindřichův Hradec, H. Cerekev), 2. 8. turnaj ve Stonařově (M. Budějovice, Štoky).
Sokol Bedřichov
Bedřichov si jako jediný „dává na čas“ a do kolejí letního drilu vjede až v pondělí 21. července. Nový trenér Lacina pak ale hráčům s největší pravděpodobností zatopí. Jelikož se do týmu posunulo hodně dorostenců, kteří studují, v plánu jsou prý i dvoufázové tréninky.
Začátek přípravy: 21. 7.
Přípravné zápasy: ??


SK BUWOL METAL Luka n. J.

David Votava, nový kouč Luk, připravuje své nové svěřence na blížící se „bétřídní“ sezonu už od pondělka.
„Hráče na začátku čeká neoblíbená hrubá příprava,“ odhaluje trenér.
Luka budou mít od pátku azyl v Kozlově, kde je po obecné vytrvalosti čekají i herní tréninky. „Od příštího týdne budeme už pracovat hodně s míčem. Třikrát týdně,“ dodává Votava.
Začátek přípravy: 14. 7.
Přípravné zápasy: 20. 7. Štoky, 26. 7. Telč, 2. 8. turnaj v Rantířově (Herálec HB, Rantířov A a B), 5. 8. Kněžice


Sokol Puklice
Nováček krajské soutěže z Puklic vsadí na dobrou fyzickou připravenost, které podřídí úvod přípravy.
„Tento týden bude hlavně o vytrvalosti,“ netají se trenér Puklic Kružík, který svému týmu naordinuje tři až čtyři tréninky týdně. „Teď si prostě kluci chvilku máknou,“ dodává.
Začátek přípravy: 16. 7.
Přípravné zápasy: 27. 7. Stará Říše, 2. 8. Horní Cerekev