I. A třída – sk. A

CHOTĚBOŘ – JANOVICE 1:5
Hosté za dvanáct minut vedli už 2:0, když nejdříve Tůma zahrál na hranici vápna rukou a Lovětínský penaltu proměnil, druhý gól do chtěbořeské sítě padl po zbytečné ztrátě míče ve středu pole, kterou potrestal Špendlíček.
O chvíli později sice snížil hlavou Novotný, ale to bylo ze strany domácích vše.
Po pauze se Chotěboř do žádné gólovky nedostala, naopak hosté v závěrečné dvacetiminutovce třikrát potrestali individuální chyby domácích fotbalistů. „Sami jsme soupeři nabízeli šance a Janovice naše chyby tvrdě trestaly. Proti hernímu projevu nemám námitky, fotbal se však hraje na góly,“ postěžoval si domácí kouč Petr Kolář.
Góly: 25. Novotný – 4. a 70. Lovětínský (první PK), 12. Špendlíček, 72. Zamazal, 90. Vystrčil. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Chotěboř: Vykoukal – M. Odvářka, Sommerauer, J. Novotný, M. Čapek – Jiří Hlaváček, M. Odvářka (71. Šimončák), Tůma, Šimon, Benák (59. Vítek) - T. Novotný. Janovice: Musil – Soural, Špendlíček, Tržil, Ruperman – Zamazal (76. Vomela), Hamara, Chramosta, Křenek (81. Lokvenc) – Lovětínský, Vystrčil (88. Bžoch).

HABRY – DOBRONÍN 3:2
Lepší začátek si nemohli Haberští přát, již v 18. sekundě zápasu našel Korel přihrávkou za obranu Krajíčka a ten nezaváhal- 1:0. Hosté se pak probrali, k jejich mírné převaze v prvním poločase přispělo i vyloučení domácího Stránského. Zaslouženého vyrovnání se Dobronín dočkal v 39. minutě zásluhou Kalců, který zužitkoval střílený centr. Po změně stran se vedení ujali opět domácí, neboť Michal proměnil samostatný únik. Hosté vyrovnali na 2:2 v 75. minutě, když se podruhé trefil Kalců. O vítězství Habrů se postaral kanonýr Toma, jenž nůžkami přeloboval hostujícího gólmana. Poté už si domácí, ač o deseti, vedení pohlídali, a získali tak v nervózním zápase tři body.
Góly: 1. Krajíček, 56. Michal, 82. J. Toma – 39. a 75. Kalců. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (30. Stránský). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Habry: Vala – Hájek (46. Kvanka), Janouch, Doležal, Moravec – Kudláček, Stránský, Korel, Michal – Holík (46. J. Toma), Krajíček (90. Vavřička). Dobronín: Chvátal - Diviš, Dachl (46. Vaněk), Sochor, T. Sedláček – Klenovský, Göth (72. Skořepa), L. Sedláček, Sobotka – Kalců, Hlávka.

I. A třída – sk. B

RANTÍŘOV – KŘIŽANOV 1:1
Do první půlky vstoupili domácí hrozivě, ale Navrátil po centru z levé strany v obrovské šanci hlavičkoval pouze do gólmana. Aktivnější Křižanov se gólu do poločasu přece jen dočkal. Mezi beky si naběhl Petr, který s ledovým klidem uklidil míč k tyči.
Rantířov probudila až pauza, po níž dostal hosty pod souvislejší tlak. Takticky dobře sehraný křižanovský obranný val ale dlouho odolával. Až centr Moláka a důraz Živného, který nejdříve hlavičkoval do Bajera a odražený míč donesl do sítě takřka „v zubech“, přinesl zasloužené vyrovnání.
„Remíza je spravedlivá. V první půlce byli lepší hosté, ve druhé my,“ stručně zhodnotil kouč Rantířova Michal Fiedler.
Góly: 75. Živný – 21. Petr. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas 0:1. Rantířov: Novák – Vácha, Kovačík, Smrčka, Karol – Kubík, Vlček, Živný, Oberreiter – Zeman, Molák. Křižanov: Bajer – Novotný (73. L. Burian), Klimeš, Boček, Milota – J. Nobicht, D. Nobicht, Pálka (87. Pavlík), Veselý – Navrátil (50. Malinský), Petr.

TŘEŠŤ – NÁMĚŠŤ N. O. 2:2
V první půlce diktovali tempo domácí fotbalisté, kteří si vypracovali několik slibných šancí. Ujala se však jediná. Po individuální akci Pavla Svobody se odrazil míč k Svěrákovi, který nezaváhal.
Po změně stran převzali otěže utkání hosté a už na začátku se postarali o zvrat. Na konci brejkové situace stál Franěk. Vzápětí se po rohu prosadil hlavou Orálek.
Domácí se dočkali vyrovnání v 77. minutě. P. Svoboda uplatnil svůj důraz a dopravil míč do branky. „My jsme mohli přidat dva góly v první půlce, soupeř ve druhé, takže remíza je spravedlivá,“ komentuje třešťský Petr Jelínek.
Góly: 40. Svěrák, 77. P. Svoboda – 48. Franěk, 51. Orálek. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas 1:0. Třešť: Jindřich – Rod, Mikeš, Kříž, Kodys – Svěrák (76. Kadlec), Krejčí, Trnka, Mareš – Gutwald, Svoboda. Náměšť n. O.: Tvrdý – Frýbort, Vrba, Sázavský, Mašíček – Eliáš, Klíma (46. Malý), Orálek, Franěk – Sedlák, Laštovička.

ST. ŘÍŠE – HERÁLEC (ZR) 3:1
Domácí si v první půlce vytvořili tři vyložené šance, ale Rychtecký hlavičkoval dvakrát mimo a přesně nezamířil ani Hradil. Hosté zahrozili jednou. Z malého vápna ale Vašek přestřelil.
Skóre se tak začalo měnit až ve druhé pětačtyřicetiminutovce, ve které napálil Rychtecký zpoza šestnáctky míč přesně do šibenice. Na 2:0 pro Starou Říši zvýšil po pěkné kolmici a střele pod břevno Rygl.
Domácí druhý gól uspal, což potrestal parádní přízemní ranou k tyči herálecký Šusták. Závěrečná sázka na ofenzivní kartu hostům nevyšla. Na konci rychlého brejku byl přesně přihrávající Tichánek a skórující Štěpnička.
„Jsem hodně spokojený, protože soupeř byl velmi kvalitní a hráči si sáhli hluboko na dno svých sil,“ těší kouče domácích Luďka Kovačíka.
Góly: 62. Rychtecký, 66. Rygl, 90.(+2) Štěpnička – 82. Šusták. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas 0:0. Stará Říše: Korovjak – Žák, Hekerle, Holub, Procházka – Hradil (55. Štěpnička), Merhaut, Kratochvíl (55. Šeda) – Tichánek, Rygl – Rychtecký. Herálec: pavlík – Chyba, Pavliš, Okluštil, Musil – M. Ptasjek, J. Ptasjek, Šusták, Vašek – Kořínek, Sláma. (střídali: Paseka, Čejka, Bureš).

Shrnutí - I.A třída

Skupina A - 1. kolo:
Dlouhá Ves - Ledeč n. S. 0:2 (0:1), 12. Miláček, 57. Mihula.
Kamenice n. L. - Speřice 1:3 (0:1), 53. Vaněk - 17. a 88. Jůzl, 77. Vlček.
Přibyslav - Štoky 2:1 (0:0), 70. Křesťan, 89. vlastní - 53. Jokl.
Žirovnice - Ústrašín 2:3 (2:2), 5. Kuš, 35. Zaňák - 18. Fux, 36. Rod, 47. Koželuh.
Pacov - Věžnice 3:0 (2:0), 25. Jiřík, 37. Rybčák, 61. Hrobský.
Habry - Dobronín 3:2 (1:1), 1. Krajíček, 56. Michal, 82. J. Toma - 39. a 75. Kalců.
Chotěboř - Janovice 1:5 (1:2), 15. Novotný - 4. a 70. Lovětínský (první PK), 12. Špendlíček, 72. Zamazal, 90. Vystrčil.

Příští kolo:
Dlouhá Ves - Kamenice n. L., Dobronín - Chotěboř, Věžnice - Habry, Ústrašín - Pacov, Štoky - Žirovnice, Speřice - Přibyslav, Ledeč n. S. - Janovice.

Skupina B - 1. kolo:
Rantířov - Křižanov 1:1 (0:1), 75. Živný - 21. Petr.
Přibyslavice - Šebkovice 1:1 (0:0), 58. Noháček - 80. A. Kotačka.
Bohdalov - Kouty 1:0 (0:0), 89. V. Musil.
Třešť - Náměšť n. O./Vícenice 2:2 (1:0), 40. Svěrák, 77. P. Svoboda - 48. Franěk, 51. Orálek.
Stará Říše - Herálec ZR 3:1 (0:0), 62. Rychtecký, 66. Rygl, 90.(+2) Štěpnička - 82. Šusták.
Čáslavice/Sádek - Budišov/Nárameč 2:3 (1:1), 8. a 47. Šimek - 17. a 62. Švec, 69. Dvořák.
V. Meziříčí B - Rapotice 2:2 (2:0), 28. Trnka, 30. Dufek - 48. Stehlík, 71. Matoušek.

Rantířov - Přibyslavice, Budišov/Nárameč - V. Meziříčí B, Herálec ZR - Čáslavice/Sádek, Náměšť n. O. - Stará Říše, Kouty - Třešť, Šebkovice - Bohdalov, Křižanov - Rapotice.