I. B třída – sk. A

KOSTELEC – KOŽLÍ 6:3
První půli nové sezóny začali domácí hodně vlažně, čemuž dopomohl i první gól z penalty, kterou s přehledem proměnil Šmahel. Ovšem poté začal úřadovat nejlepší hráč hostí Blažejovský, který dvěma góly otočil skóre, a dotlačil tak zaslouženě hosty do poločasového vedení.
Do druhé půle jako by nastoupil v domácích dresech úplně jiný tým. Čtyřmi brankami během pětadvaceti minut, a hlavně parádním fotbalem definitivně utnuli domácí všechny choutky hostí na bodový úspěch. Kožlí poté rezignovalo a domácí si připsali velmi důležité tři body.
Góly: 5. Šmahel (PK), 41. Duben, 48. Zamastil, 58. V. Ohnsorg, 66. Smejkal, 72. Číhal - 25. a 34. Blažejovský, 42. Voplakal. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (78. Fejt). Diváci: 80. Poločas 2:3. Kostelec: Toms - Čírtek, Procházka, Novák, Fejt - Šmahel (87. Pech), V. Ohnsorg, Zamastil, Smejkal - Duben (55. R. Ohnsorg), Číhal (81. Nikodým). Kožlí: Březina - Brzoň, Vladyka, Radoš, Lebruška - Plesl, Blažejovský, Hoffmann (65. Kopic), Urban - Bělohradský (23. Pajer), Voplakal.

I. B třída – sk. B

BEDŘICHOV – KŘOVÍ 0:1
Domácí si v úvodu vypracovali tři šance. Mašek s Greplem šli sami na gólmana, ale v koncovce selhali. Mašek pak zahodil další tutovku. „Kdyby to bylo 3:0, tak jsme se nemohli divit. Domácí na nás nevídaně vlítli,“ komentoval kouč hostů Rostislav Janšta, jehož tým oplácel stejnou mincí. Šána se ovšem zaskvěl při obou vyložených příležitostech.
Po sedmi minutách druhé půlky si Roštinský narazil s Cupákem a bravurně zakončil – 0:1.
Bedřichov se nevzdal a čtvrt hodiny před koncem po faulu na Záboje kopal penaltu. Sám faulovaný ale přestřelil. A když Mašek v závěru nedokázal překonat ležícího Sáru, bylo o vítězi rozhodnuto. „Před soupeřem smekám. V týmu má zkušené hráče, kteří věděli, co hrají. Na naší stranu musím pouze říci, že rozhodla naše nezkušenost. Jinak to byl z obou stran výborný zápas,“ komentuje trenér Bedřichova Luboš Lacina.
Gól: 52. Roštinský. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:6. Diváci: 80. Poločas 0:0. Bedřichov: Šána – Pokorný, Paiskr, D. Mašek, Kalný – Grepl, Lacina, Vacek, Brnický (46. Škoda) – Záboj, Mašek (46. 50. Paulík). Křoví: Sára – Hamřík, Trojan, Kalvoda, Pekárek (78. P. Bartošek) – M. Němec, Dočkal, L. Němec, Kadlec – Šustáček (4. Roštinský), Cupák (89. P. Bartošek).

STONAŘOV – PUKLICE 4:4
Derby muselo od prvních minut diváky bavit. Kombinaci středem hřiště zakončil hostující Kováč k tyči. Po chvíli bylo vyrovnáno, když Šánův trestný kop gólman Krčál neudržel a z dorážky se Skála nemýlil. Hosté pak zahodili tutovku, za což byli po faulu na Gavallera a proměněné penaltě Jarošem potrestáni. Na druhé straně se vytáhl Lang, který vytěsnil přímák na tyč. Krčál při Bláhově střelec tak dobře nezasáhl a domácí už vedli 3:1. Poločasový účet ale podtrhli hosté. Rychlý brejk zakončil do prázdné Marek Tůma.
Tentýž hráč smazal po přestávce manko. Po centru se zjevil opět osamocený ve vápně a hlavou se nezmýlil.
Hra nahoru dolů pokračovala. Měnilo se i skóre. Podruhé v utkání se ujali vedení hosté. Dalibo Medvík propálil ve vápně vše, co mu stálo v cestě. Tříbodový vstup do soutěže ale Puklice neprožily. V 86. minutě utekl po lajně Čumpl, naservíroval míč Gavallerovi, který vyrovnal.
Góly: 9. Skála, 28. Jaroš (PK), 35. Bláha, 86. Gavaller – 7. Kováč, 36. a 46. Marek Tůma, 72. D. Medvík. Rozhodčí: Kalášek. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas 3:2. Stonařov: Lang – Špaček, Skála, Jaroš, Seknička – Bláha, Šána, Příhoda, Nešpor (46. Čumpl) – Duba, Gavaller. Puklice: Krčál – K. Medvík, Zeman, Tišl, Kováč (85. Hrdlička) – Venhauer, Martin Tůma (80. Skotar), D. Medvík, J. Škrdla - Křišťál (40. M. Škrdla), Marek Tůma.

LUKA N. J. – VRCHOVINA B 1:2
První půlka byla z obou stran hodně opatrná. „Typický zápas na začátek sezony, kdy oba týmy nechtěly udělat chybu,“ odůvodňuje trenér domácích David Votava.
Tu udělal jako první jeho tým. Hned po změně stran prošel přímý kop celým pokutovým územím Luk, kde měl na brankové čáře lehkou práci Plhal. Domácí rychle odpověděli, když Brnický vyslal krásnou kolmicí do úniku Trombelliho a ten obstřelil Tomana.
Utkání ale dělbou bodů neskončilo. Luka vyprodukovala ještě jednu hrubici, kterou opět potrestal Plhal. „Zbytečně jsme zbrkle zahráli přímý kop, soupeř se zmocnil hřiště, vrátil ho na naše velké vápno, a on se z otočky trefil pěkně k tyči,“ popisuje loucký kouč. „Zápasu by slušela remíza, ale bohužel ty chyby v defenzivě byly velké. Soutěž je ale dlouhá, jedeme dál,“ dodává Votava.
Góly: 52. Trombelli - 49. a 79. Plhal. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:0. Diváci: 110. Poločas 0:0. Luka n. J.: Plavec – Brožek, Číhal (63. Mach), Doležálek, Kubeš – Trombelli, Bratršovský, Havelka (60. Frühbauer), Vařejka – Brnický, Brázda (77. Hintnaus). Vrchovina B: Toman – Regent, Stehlík, Skryja, Daniel – Michal, Krfek, Kolařík, Němec – Plhal (90. Fagula), J. Chrást.

Shrnutí - I.B třída

Skupina A - 1. kolo:
Humpolec B - Pelhřimov B 1:1 (0:1), 59. A. Beránek - 32. Hrnčíř.
Budíkov - Chotěboř B 2:3 (1:2), 29. M. Vodrážka (PK), 54. Kavka - 11. a 45. Bílek, 70. Andres.
Černovice - Tis 2:1 (1:0), 41. Ševčík, 60. Scheufler - 70. Miřátský.
H. Borová - G. Jeníkov 4:2 (1:0), 75. a 90. (PK) Petr Veselý, 23. Frühbauer, 63. R. Klement - 70. a 90.(PK) Tuček.
Počátky - Lípa 2:4 (1:0), 26. J. Smejkal, 60. O. Plášil - 72. a 78. Kučírek, 59. Havel, 87. Miklis.
Kostelec - Kožlí 6:3 (2:3), 5. Šmahel (PK), 41. Duben, 48. Zamastil, 58. V. Ohnsorg, 66. Smejkal, 72. Číhal - 25. a 34. Blažejovský, 42. Voplakal.
Čejov - Pohled 3:2 (3:1), 20. a 35. Martin Guzik, 45. Příhoda - 30. Moučka, 68. Fišer.

Příští kolo: Humpolec B - Budíkov, Kožlí - Čejov, Lípa - Kostelec, G. Jeníkov - Počátky, Tis - H. Borová, Chotěboř B - Černovice, Pelhřimov B - Pohled.

Skupina B - 1. kolo:
Rudíkov - Borovina/Opatov 1:4 (1:0), M. Mikyska - 2 Štěpnička, Zvěřina, Urban.
Stonařov - Puklice 4:4 (2:2), 9. Skála, 28. Jaroš (PK), 35. Bláha, 86. Gavaller - 7. Kováč, 36. a 46. Marek Tůma, 72. D. Medvík.
Rozsochy - Mohelno 2:1 (2:0), 24. E. Šibor, 43. Holý - 90. Ostrý.
Bedřichov - Křoví 0:1 (0:0), 52. Roštinský.
Studenec - Jakubov 2:2 (2:1), 25. a 30. Hájek - 38. Tržil (PK), 66. J. Forman.
Hrotovice - Měřín 2:2 (1:1), 38. Salák (PK), 53. David - 6. Robotka, 54. Kolda.
Luka n. J. - Vrchovina B 1:2 (0:0), 52. Trombelli - 49. a 79. Plhal.