Janovice potvrdily roli favorita a z Ledče si vezou za tři góly tři body

Jihlavsko - Ve druhém kole fotbalových I. A tříd porazily Třešť i Janovice své soupeře na jejich hřištích, když oba týmy zvítězily o dvě branky. Janovice v Ledči a Třešť v Koutech. Staré Říši se naopak výjezd Náměště nevydařil, dostali tři branky a zůstali bez bodu. Rantířovští doma uhráli bezbrankovou remízu s Přibyslavicemi.

18.8.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

I. A třída – sk. A

LEDEČ – JANOVICE 1:3
Oba týmy začaly utkání opatrně, ale když hosté vycítili, že domácí pro ně neznamenají přílišnou hrozbu, začali tlačit. Svůj nápor korunovali gólem na konci prvního poločasu, poprvé se prosadil Zamazal.
Druhý poločas začal pro Ledeč nejhůře, jak mohl. V 50. minutě si po zmatku dal Kovofiniš vlastní gól, což domácí odpor definitivně otupilo. Hosté využili chyb domácí obrany ještě v 81. minutě, kdy se podruhé trefil Zamazal.
Poslední korekci výsledku udělal Mikula. Domácí ovšem mohli klidně vyrovnat, v 73. a 78. minutě ale Turek nájezd odevzdal hostujícímu gólmanovi.
Góly: 90. Mikula – 41. a 81. Zamazal, 50. vlastní Kovofiniš. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:3. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Ledeč nad Sázavou: Vitiska – Miláček, Pešek, Vosyka, Pokorný – Pajer (77. Geher), Pechanec, Příhoda, Mikula – Turek, Smutný (57. Kubát). Janovice: Musil – Soural, Špendlíček, Tržil, Rojtrman – Zamazal (90. Cink), Hamara, Chramosta, Lovětínský – Vystrčil (87. Lokvenc), Lapeš (78. Vomela).

DOBRONÍN – CHOTĚBOŘ 0:2
Hosté z Chotěboře vyhráli v neděli zcela zaslouženě. Byli pohyblivější a o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy se nejdřív v 18. minutě po hrubé chybě domácí defenzivy trefil po akci po pravé straně Tůma.
Za devět minut přidal Šimon druhou branku z pokutového kopu. V podstatě jediná příležitost domácích přišla po půlhodině hry, kdy přes celou bránu hlavičkoval Tomáš Sedláček.
Chotěbořští mohli své vedení ještě zvýraznit. Vytvořili si ještě dvě tři šance, při kterých ale domácí podržel brankář Chvátal.
„Chybí nám Kalců, který se zranil v prvním kole. Až na jednu pološanci jsme se neprosadili. Hráli jsme jakoby v křeči,“ kritizoval své svěřence trenér Dobronína Ludvík Haubert.
Góly: 18. Tůma, 27. Šimon (p). Rozhodčí: Kalina. ŽK: 2:4. ČK: 90. Tomáš Sedláček. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Dobronín: Chvátal – Diviš, Pachl (45. Vaněk), Sochor, Tomáš Sedláček – Skořepa (50. Klenovský), Goth, Lukáš Sedláček, Sobotka - Hlávka, Milan Sedláček. Chotěboř: Vykoukal – Dovářka, Sommer (45. Šimoňák), Čapek, Jiří Hlaváček (60. Čáp) - Jan Hlaváček, Tůma, Odvářka, Šimon - Novotný, Ďoubal.

I. A třída – sk. B

KOUTY – TŘEŠŤ 2:4
Hosté Kouty přehráli kombinační hrou a lekcí z produktivity. Domácí jim to umožnili hrubými chybami v defenzivě.
Kouty na to do druhé půle zareagovaly změnami v sestavě, což mělo za následek zlepšení hry. Tím si vytvořily tlak, ze kterého pramenilo vyrovnání. Ve snaze o strhnutí vedení na svou stranu však domácí zapomínali na zadní vrátka. Toho hosté náležitě využili a z protiútoků vstřelili dvě branky.
Góly: 31. Růžička, 50. Tenkl - 28. a 52. Gutwald, 34. a 72. Svěrák. Rozhodčí: Kůrka, ŽK: 4:5, ČK: 0:1 (Sverák). Diváci: 150. Poločas: 1:2. Kouty: Eliáš (46. Štefl) - Chaloupka, Čech (62. Nováček), Neuwirth, Kašpar - Tenkl, Růžička(46. Parma), Doležal, Semrád- Nejedý, Šalda. Třešť: Jidřich - Svoboda, Rod, Trnka, Mikeš - Soutot, Mareš (89. Mareš), Svěrák, Krejčí - Gutwald (90. Kodys), Veselý.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – ST. ŘÍŠE 3:0
Hrálo se velmi vyrovnané utkání. První poločas probíhal s absencí gólových příležitostí, proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Ve druhém dějství byli domácí lepší a svou převahu vyjádřili i střelecky. Náměšť ještě mohla dát další dvě branky, ale to by musela své šance zužitkovat. Hosté si také vytvořili nějaké šance. Neproměnili je, a tak domácí zaslouženě vyhráli 3:0.
Góly: 75. Franěk, 84. Sedlák, 90. Laštovička. Rozhodčí: Krajčí. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Náměšt-Vícenice: Tvrdý - Frýbort, Sázavský, Vrba, Mašíček - Orálek, Sedlák, Lang, Eliáš - Franěk, Laštovička (střídali: Malý, Smrž, Kratochvíl). Stará Říše: Neuman – Žák (79. Nechvátal), Hekerle, Holub, Šeda – Hladil (55. Štěpnička), Merhaut, Tichánek, Procházka – Rychecký, Rygl.

RANTÍŘOV – PŘIBYSLAVICE 0:0
Na těžkém podmáčeném terénu, který značně znemožňoval kombinaci, začala obě mužstva opatrně. Domácí hrozili střelami ze střední vzdálenosti, hosté zase ze standardních situací.
Po dobré kombinaci se dvakrát do slibné příležitosti dostal domácí záložník Kubík. Obě šance mu ale gólman Šimeček zneškodnil. Hosté začali vystrkovat zuby ve druhé půli, kdy nejprve Noháčkova hlavička zazvonila o břevno a v další útočné šanci skončila hlavičková příležitost vedle Kremínovy branky.
„Z hlediska nasazení nemám hráčům co vytknout. Zatím nám ještě chybí fotbalová lehkost. Spíš se lopotíme, než abychom se fotbalem bavili,“ zhodnotil zápas kouč rantířovského celku Michal Fiedler.
Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:1. Diváci: 60. Rantířov: Jaroslav Kremín – Vácha, Kovačík, Fila, Karol (79. Hájek) – Kubík, Živný, Vlček, Oberreiter – Zeman, Molák (73. Jan Kremín). Přibyslavice: Šimeček – Plocek, Vejmělek, Částka, Fiala – Čech, Masopust, Noháček, Dohnal – Štveráček, Samek (střídali: Karafiát, Veselý, Macek).

Shrnutí - I.A třída

Skupina A - 2. kolo:
Dlouhá Ves - Kamenice nad Lipou 4:1 (2:1), 7. Lukačina, 34. Polák, 74. Miroslav Henzl, 90. Kaplan – 8. Dvořáček.
Dobronín – Chotěboř 0:2 (0:2), 18. Tůma, 27. (PK) Šimon.
Věžnice – Habry 2:0 (1:0), 39. Martínek, 89. Šimoníček.
Ústrašín – Pacov 1:0 (1:0), 28. Macek.
Štoky – Žirovnice 2:1 (1:1), 1. a 70. M. Bulant – 20. Misař.
Speřice – Přibyslav 3:1 (2:1), 33. a 73. Štěpán, 22. Vlček – 3. P. Vykoukal.
Ledeč nad Sázavou – Janovice 1:3 (0:1), 90. Mikula – 41. a 81. Zamazal, 50. vlastní.

14. Kamenice 2 0 0 2 2:7 0

Příští kolo: Kamenice n. L. - Ledeč nad Sázavou, Přibyslav - Dlouhá Ves, Žirovnice - Speřice, Pacov - Štoky, Habry - Ústrašín, Chotěboř - Věžnice, Janovice - Dobronín.

Skupina B - 2. kolo:

Rantířov – Přibyslavice 0:0.
Budišov/Nárameč - Velké Meziříčí B 2:2 (1:0), 15. Švec, 71. Svoboda – 64. Trnka, 75. Dufek.
Herálec ZR - Čáslavice/Sádek 2:4 (1:1), 38. Vašek, 83. J. Ptaszek – 2. Šimek, 58. a 78. Čermák, 60. Novák.
Náměšť nad Oslavou/Vícenice - Stará Říše 3:0 (0:0), 75. Franěk, 84. Sedlák, 90. Laštovička.
Kouty – Třešť 2:4 (1:2), 31. Růžička, 50. Tenkl - 28. a 52. Gutwald, 34. a 72. Svěrák.
Šebkovice – Bohdalov 0:2 (0:2), 9. Křasťan, 14. Musil.
Křižanov – Rapotice 1:3 (0:1), 48. A. Burian – 9. Martin Laš, 74. a 88. Matoušek.

14. Herálec (ZR) 2 0 0 2 3:7 0

Příští kolo: Přibyslavice - Křižanov, Bohdalov - Rantířov, Třešť - Šebkovice, Stará Říše - Kouty, Čáslavice/Sádek - Náměšť n. O., V. Meziříčí B - Herálec ZR, Rapotice - Budišov/Nárameč.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič rozvozového automobilu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň , - Zajištění firemní logistiky , Požadujeme , - příslušné doklady a oprávnění (ŘP skupina B nebo C, profesní průkaz - výhodou, - zodpovědnost , - samostatnost , - příjemné vystupování , - trestní bezúhonnost. Pracoviště: Vrtal s.r.o., Znojemská, č.p. 5433, 586 01 Jihlava 1. Informace: Petr Snížek, +420 725 949 666.

Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Seřizovač CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Do našeho týmu hledáme kolegu, který splňuje následující požadavky:, Praxe na CNC, znalost programování CBC a znalost práce s měřícími přístroji, orientace v technické dokumentaci nustností., Náplň práce:, Seřizování kovoobráběcích strojů se systémem Mazak, Sinumerik, seřizování nástrojů. Pracoviště: Lns s.r.o. - pracoviště 2, Znojemská, č.p. 5594, 586 01 Jihlava 1. Informace: Jana Lévai, +420 601 100 454.

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Soustružník CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Do našeho týmu hledáme kolegu, který splňuje následující požadavky:, Praxe na CNC, orientace v technické dokumentaci, Náplň práce:, Práce v systému Sinumerik, Mazartol, obrábění přesncýh dílců, průběžné měření parametrů, vícestrojová obsluha. Pracoviště: Lns s.r.o. - pracoviště 2, Znojemská, č.p. 5594, 586 01 Jihlava 1. Informace: Jana Lévai, +420 601 100 454.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - rovádí základní a rozšířené autoservisní činnosti na osobních a nákladních vozidlech dle nabídky konkrétní provozovny, identifikuje a odstraňuje závady na vozidle, - Provádí pneuservisní činnosti (služby) dle nabídky konkrétní provozovny, - Garantuje odbornost prováděných servisních činností vč. dohledu na případné učně či brigádníky, - Spolupracuje s ostatními zaměstnanci prodejny a ostatními zaměstnanci firmy, - Aktivně komunikuje se zákazníky v oblasti nabídky a realizace služeb, - Dodržuje všechny předpisy v oblasti BP, PO a ESH a všechny interní směrnice, - Provádí údržbu strojů, zařízení a nářadí a provádí pravidelný úklidu pracoviště, Požadujeme:, - vyučen v oboru automechanik nebo příbuzném oboru, - praxe v autoservisu, - řidičský průkaz sk. B (sk. C výhodou), - samostatnost, zodpovědnost, práce pod tlakem, - časová flexibilita, - fyzická způsobilost, - trestní bezúhonnost. Pracoviště: Contitrade services s.r.o. - pneuservis, Boženy Němcové, č.p. 4091, 586 01 Jihlava 1. Informace: Tomáš Votava, +420 567 307 554.

Tomáš Čachotský. Ilustrační foto.

Kapitán v slzách. Je to velké zklamání, netajil Čachotský

Zápas 19. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a FK Teplice, 3. března 2018 v Jihlavě.

Gól dáme skoro vždy, chce to udržet nulu, přeje si Buchta

Polytechna se rozroste o novou budovu s posluchárnou

Jihlava - Po dlouhých letech příprav byla začátkem čtvrtého dubnového týdne zahájena v areálu Vysoké školy polytechnické výstavba nové jednopodlažní budovy s velkou posluchárny. V jejím hledišti bude moct sedět přes tři sta studentů.

Studánka Vysočiny roku: Letos jsou pouze dvě želízka v ohni

Vysočina – V rámci Dne Země, který každoročně připadá na 22. dubna, odstartovalo hlasování v anketě Studánka Vysočiny roku 2018. Letos ale o titul nejkrásnější studánky roku bojují pouze dva prameny. Nominace navíc přišly pouze z jednoho okresu, a to z Jihlavska.

Derby v Kostelci skončilo remízou

Vysočina – O víkendu se jen paběrkovalo. Bod si do tabulky fotbalové I. A třídy připsaly po remízovém derby celky Kostelce a Třeště. Za nerozhodný výsledek má bodík i Dobronín. Zbylé trio se muselo smířit s porážkou.