„Určitě jsem rád, že mi to tam spadlo, navíc z takové dálky. Chtěli jsme vyhrát a oslavit výročí s diváky, kterých přišlo hodně, a za to jim děkujeme,“ souhlasil spokojený střelec, který zároveň přiznal, že soupeř byl hodně nepříjemný. „Bod musíme brát, i když jsme chtěli vyhrát.“

Tříbodový zisk si jistě přáli všichni. Šedesáté výročí je jen jednou za život. „Věděli jsme o oslavách, ale my chceme vyhrát pokaždé,“ nesváděl nepříliš povedené utkání na oslavy.

Kadlec je nestarším hráčem v dresu jihlavského áčka, ve kterém v posledních dvou utkáních vstřelil dvě branky. Tu první vstřelil v Opavě, kde Jihlava přežila klinickou smrt a zvítězila 2:1, když soupeř neproměnil dvě penalty. „Kdybych pokračoval, tak budu jen rád. V týmu jsem ale od bránění, a když dám gól, tak je to pro mě něco navíc,“ nedělá ze sebe nového Faldynu.

Svůj zatím poslední zásah však má dobře uložen v paměti. „Střela prošla zdí, kluci tam dobře clonili. Brankář toho moc neviděl, pak udělal trochu krok doprava a nestihl se už vrátit,“ popisuje.

Jeho tým se momentálně pohybuje na třetím místě druholigové tabulky – přestože má za sebou velice náročný začátek. „Věděli jsem o těžkém losu. Myslím, že bodový zisk není špatný, ale je za námi pouze pět kol a sezona je ještě dlouhá. Takže body budeme sčítat až na konci,“ nepředbíhá Kadlec.