„Arbitráž hráčovu žádost o uvolnění do 1. FC Slovácko zamítla s odůvodněním, že uvolňovací klauzule je neplatná. Faldynův odchod do jiného klubu je tak možný pouze se souhlasem mateřského klubu,“ uvedla právní zástupkyně jihlavského klubu Marcela Hřebíčková, která se jednání komise zúčastnila společně se Zdeňkem Šmýdem, sportovním manažerem FC Vysočina.

Šmýd: Smlouva platí

„Petr Faldyna dál zůstává naším hráčem, jeho smlouva s naším klubem je platná. Jsme rádi, že arbitrážní komise uznala náš výklad,“ ulevilo se Šmýdovi.

O služby dvaatřicetiletého kanonýra se v půlce srpna začalo zajímat právě 1. FC Slovácko. Ambiciózní klub, který touží po návratu mezi českou fotbalovou elitu, se od začátku fotbalového podzimu trápí. Bídnou produktivitu měl vylepšit právě Faldyna, který se na Uherskohradišťsku cítí jako doma.

Střelec vyjádření odmítl

Hráč, který zájem Slovácka kvitoval, spoléhal na klauzuli, podle které by měl být volný, pokud zájemce o jeho služby složí konkrétní částku. Jihlavský klub však s tímto výkladem nesouhlasil a označil Faldynu za neprodejného.

Sám hráč v pondělí odpoledne reagoval až na několikátý pokus o kontaktování. „Promiňte, nebudu se k tomu vyjadřovat, mohl bych toho pak litovat,“ řekl pouze.

Faldyna v nové sezoně skóroval už šestkrát. Má tak velkou zásluhu na tom, že se jeho tým drží po sedmi odehraných kolech bez porážky v čele druhé ligy. O pozici lídra jej ovšem už dnes může v dohrávce připravit Zenit Čáslav.