LIGA ST. DOROSTU

JIHLAVA – SPARTA PRAHA 0:5
Skóre utkání otevřel kanonýr Sparty Putz po centru z levé strany a po chybě ve středu hřiště už museli domácí dohánět dvoubrankové manko. „My jsme chtěli s nimi hrát otevřenou partii, což asi nebylo to pravý ořechový,“ komentuje trenér Jihlavy Roman Kučera.
Hosty povedený začátek uklidnil, naopak domácí mladíky vykolejil natolik, že se po celé utkání nedokázali dostat do tempa a Spartu potrápit. „Byl to pro nás velký šok. Oni byli psychicky nahoře a udělili nám lekci,“ říká Kučera, jehož tým inkasoval po změně stran další tři tvrdé údery.
„Je potřeba sportovně přiznat, že jsme na soupeře neměli. Oni jsou prostě někde jinde, a i když je to pro nás tvrdé, musíme to umět skousnout,“ má jasno kouč jihlavských starších dorostenců. „Bohužel si musíme taky přiznat, že i výkony některých našich hráčů jsou za očekáváním,“ dodává Roman Kučera.
Góly: Putz 2, Folprecht 2, Valenta. Poločas 0:2. Jihlava: J. Procházka – Bambula, Pražák, Z. Kučera, D. Vacek (60. Urbánek) – Šandera (46. Vydra), Leligdon (58. Dobrovolný), T. Kučera, Kopic – Pikl, Tecl.

LIGA ML. DOROSTU

JIHLAVA – SPARTA PRAHA 1:2
Favorizovaní Pražané, v jejichž dresu se představilo pět reprezentantů, využili jihlavské chyby v obraně a Skalák neomylně otevřel skóre. Sparta měla i po zbytek poločasu míč více na svých kopačkách, ale jihlavská defenziva už žádnou změnu skóre nepřipustila.
Až po změně stran hosté udeřili podruhé. „Bohužel rozhodčí nejspíše přehlédl faul na našeho hráče a Sparta dala druhý gól,“ přibližuje jeden z trenérů Jihlavy Radek Cipruš.
Domácí ale inkasovaná branka do kolen nesrazila a sedm minut před koncem zachytil Štancl špatnou rozehrávku Sparťanů a střelou k tyči snížil.
„V tom závěru si to ale Sparta pohlídala. I přesto musíme kluky pochválit, protože oni každého soupeře drtí pět šest nula a tady se po zápase radovali jako malí, že porazili Jihlavu,“ dodává Cipruš.
Góly: 73. M. Štancl – 17. Skalák, 48. Jeřábek. Poločas 0:1. Jihlava: Kotnour – Göth, Čížek, D. Procházka, Cipruš – Vonásek, Vodáček, Hráček, M. Štancl – Zeman, Císař (20. Vokoun).