Hořkost porážky ochutnali svěřenci trenérů Karola Marka a Josefa Vrzáčka až v osmém kole, kdy doma podlehli klubu se slavnou historií – Dukle Praha – nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

I přesto, že se týmu daří, by rád trenér Marko i vedení klubu přivítali určité posílení kádru. Přestupní termín končí k poslednímu září, takže jihlavský klub má stále ještě týden na výběr kvalitních fotbalistů, kteří by mu mohli pomoct k postupu mezi českou fotbalovou elitu.

Minimálně tři posily

„Měl by přijít kvalitní druhý gólman, posílit se kraj obrany a záloha. Do A-týmu by se měl podívat v zimě i jeden z dorostenců,“ nastínil plány František Vaculík, generální ředitel PSJ, druhý největší akcionář klubu .

První akvizicí Jihlavy v rozjeté sezoně byl slovenský záložník Rudolf Urban, který přišel z druholigového „béčka“ slovenských Košic. Ten přišel na roční hostování s opcí na přestup.

Staronovým nováčkem se stal i navrátilec Tomáš Kaplan, který se na jihlavském trávníku objevil po dvou letech. Během nich procestoval dva kluby. Nejprve prvoligovou Příbram a poté odešel na Slovensko, kde si s Prešovem zahrál i první slovenskou ligu.

„Měli jsme informace, že se chce vrátit domů, a navíc i výborné doporučení od svých dvou kolegů ze Slovenska. Toto posílení jsem jednoznačně uvítal,“ mnul si ruce nad svou novou akvizicí jihlavský kouč Karol Marko.

Horáček ztroskotal

Úplně novým jménem v řadách jihlavských fotbalistů měl být obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a ze druhé německé ligy. Jednalo se o sedmadvacetiletého stopera Martina Horáčka, o kterého projevila zájem i dvojice prvoligových celků.

„Momentálně to vypadá, že je všechno uzavřeno a hráč k nám nepůjde. Ale nikdy neříkej nikdy. Stále máme ještě týden do konce přestupního termínu,“ prozradil sportovní manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd, který nechtěl prozradit důvody nezdaru jednání mezi klubem a hráčem.„Na určité věci jsme měli odlišný názor.“

Dalším jménem, o kterém se mluví v souvislosti s FC Vysočina, by podle všeho mělo být jedno dobře známé – Pavel Simr. Brněnský forvard před třemi lety střílel za Jihlavu jedn gól za druhým, a dokonce s ní postoupil do nejvyšší české ligy.