V minulé sezoně vyhrála „minisouboj“ Stará Říše, která doma zvítězila 2:0, v Třešti se body dělily za remízu 3:3. „Oba zápasy byly vyrovnané. V tom prvním bohužel dávali góly pouze oni, ve druhém jsme v závěru dokázali smazat dvoubrankové manko,“ vzpomíná kouč Třeště Luboš Widerlechner. „Myslím, že i teď to bude určitě dobré utkání,“ doplňuje.

Jeho tým je po sedmi kolech nové sezony na 6. místě a na první Starou Říši ztrácí pět bodů. „Co jsem slyšel, tak prý vyhlásili i postupové ambice,“ komentuje Widerlechner.

„Posílili jsme kádr o pět kvalitních hráčů, kteří do týmu zapadli a na hře je to už znát,“ těší trenéra Staré Říše Luďka Kovačíka. „Ale samozřejmě nesmíme do Třeště přijet jako mistři světa a myslet si, že je to rozhodnuté předem,“ upozorňuje.

Třešť je podle něj hodně nepříjemný soupeř, který doma, a zejména proti Staré Říši, body rozhodně nebude chtít ztratit. „Je to ambiciózní mladý tým, který sice ještě potřebuje čas, ale kvalitu má. Proto tam pojedeme s respektem,“ říká Kovačík.

Jeho protějšek na třešťské lavičce o síle soupeře také dobře ví. „Je to zkušený tým, složený ze starších harcovníků. Na takové se hraje strašně těžko, kor s těma našema divočákama,“ potvrzuje. „Ale my hrajeme doma a určitě chceme bodovat,“ dodává Widerlechner sebevědomě.

S prázdnou ale nehodlají odjet ani hosté. „Jako každý tým mají své slabiny, ale ty si nechám pro sebe. Bude záležet, kdo udělá méně chyb. My tam jedeme, abychom udělali co nejvíce bodů. Chceme hrát svou hru a neprohrát, to je náš cíl,“ uzavírá Kovačík.