„Budeme mít co dočinění s velmi kvalitním týmem,“ je si vědom jihlavský trenér Karol Marko, který očekává vyrovnané utkání dvou vyspělých mužstev.
Třinečtí fotbalisté mají svou herní tvář, která se vyznačuje kolektivním a zodpovědným přístupem. „Hrají kvalitní, poctivý a dobře organizovaný fotbal. Výbornou obranu ještě podporuje nejlepší brankář druhé ligy Lipčák,“ varuje Marko.

Sobotní soupeř má ve svých řadách i Tomáše Ďuricu, režiséra hry, který skvěle nahradil zkušeného Jana Bergera. „Třinec hraje takový zdravý a agresivní fotbal, hlavně směrem dopředu,“ doplnil slovenský kouč, kterému rozhodně nedělá starosti nezvyklý čas výkopu. Na hřiště jeho svěřenci totiž vyběhnou již v 10.15.

„My dopoledne každý den trénujeme, takže s tím problém nebude.“ Těšit může jihlavskou lavičku i nulová absence. Směr Třinec vyrazí v plné síle.

Chtějí přidat góly

Třinec pokračuje ve spanilé jízdě rokem 2008. Nejprve si skvělým jarem zaručil účast v II. lize i do dalšího roku a i na podzim dokazuje, že se s ním musí počítat. Minulé kolo zajížděl do Hradce, kde i přes zranění urval bezbrankovou remízu.

„Vinou zranění jsme tentokrát směrem dopředu nebyli nebezpeční. Remíza v Hradci má stejnou cenu jako vítězství. Opět skvělý byl brankář Martin Lipčák,“ konstatoval po zápase spokojený trenér Třince Miroslav Kouřil.

Jeho svěřenci budou chtít pokračovat v předcházejících výkonech. „V případě úspěchu se při určité konstelaci můžeme dostat na špici tabulky, což je něco, co Třinec už dlouhá léta nezažil. Věřím proto, že diváci to pochopí a přijdou v hojném počtu. Jejich podporu potřebujeme,“ řekl.
„Proti Jihlavě bychom k dobré obraně chtěli přidat i nějaké góly. Jsme v tabulce hodně vysoko, ale já hráče pořád usměrňuji a říkám jim, že pokud by propadli pocitu, že jsou mistři světa, dopadlo by to špatně,“ dodal.

Předpokládané sestavy:
Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Hupka, Martinčík - Malíř, Šalamoun, Ďurica, Eismann - Doubek, Joukl (Veselý?).
FC Vysočina Jihlava: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal, Gába (Schneider), Lovětínský, Cihlář - Rabušic, Faldyna.
Zápas začíná v sobotu v 10.15 hodin.

Názor experta
Pro Jihlavu to bude hodně těžké utkání už proto, že se hraje pro ni v nezvyklý čas. Je zvyklá hrát utkání večer nebo odpoledne. Takže čas bude hrát svou roli.
Dalším faktorem je, že Třinec až na první kolo všechna svá domácí utkání vyhrál. Navíc mají pro Jihlavské, kteří jsou fotbalové mužstvo, složitější styl hry, takový jednodušší a agresivnější.
Myslím, že trenér Marko bude rád, když přiveze bod.
Oba týmy mají dobré standardní situace. Třinec profituje z důrazných útočníků, kteří se umějí prosadit.
Jihlava sice také, ale Petr Faldyna se zatím prosazuje spíše doma než venku.
Navíc hraje v její prospěch dobrá defenziva a kompaktnost a trpělivost celého týmu. Na hřišti soupeře by mohla těžit z kvalitních standardek, ze kterých by se mohla gólově prosadit.
I přesto tipuji remízu.

Günter Bittengel,
trenér FK Dukla Praha

Jedeme minimálně pro bod, tvrdí Dupal

Jihlava - V posledním vzájemné utkání sestřelil soupeře dvěma góly a Jihlava díky jeho trefám na domácím trávníku zvítězila nad svým sobotním soupeřem z Třince 3:0.

Řeč je o krajním záložníkovi Martinu Dupalovi, který by se rozhodně nezlobil, kdyby se situace opakovala i na hřišti Třince. „Určitě bych byl rád, ale ke vstřelení dvou branek v jednom zápase je potřeba mít i trochu toho štěstí. Navíc je otázkou, jestli dostanu od trenéra důvěru,“ potvrdil samotný hráč.

Ten by se svými spoluhráči rád odčinil porážku z posledního domácího utkání. „Jedeme do Třince bodovat. Chceme minimálně bod,“ potvrdil fotbalista, který bude mít starosti hlavně s třineckým brankářem Lipčákem, který je postrach všech druholigových týmů. „Trenér Marko nás na něj upozorňoval, je to jeho krajan. Víme, že je to velice kvalitní gólman, ale nijak zvlášť se na něj nepřipravujeme.“

Čtyřiadvacetiletý jihlavský záložník nastoupil po zranění ve dvou posledních utkáních v základní sestavě a podle jeho slov se cítí dobře. „Ještě to není sice úplně ono, ale jsem stoprocentně zdravý.“

Martin Dupal si je vědom i toho, že jeho týmu se zatím herně docela daří, ale výsledkově to ještě není ono. „Doufám, že se budou výsledky zlepšovat a začneme hned v utkání s Třincem.“

Edita Palkovičová, Martin Otipka