I. LIGA ST. DOROSTU

SLOVÁCKO – JIHLAVA 2:1
Jihlava zaskočila domácí po čtvrthodině hry, kdy se po secvičeném signálu parádně k tyči trefil Šandera. „Rozehráli jsme to dobře, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát,“ zlobil se trenér hostů Roman Kučera.

V 25. minutě domácí nastřelili tyčku. „Od toho momentu jsme znejistěli a zbytečně hráli složitě. Soupeř nás ve středním pásmu důrazně napadal a hra se srovnala,“ doplňuje.

I přesto měl Pikl dvě šance, ale místo pojistky přišlo vyrovnání. Špoták si zaběhl za obranu a přehodil Matiáška.

Ve druhé půlce se Slovácko dostalo do vedení po akci na pravé straně a přesném zakončení Špotáka na přední tyči.

Jihlava zareagovala na obrat střídáním a vrhla síly do ofenzivy. „V posledních dvaceti minutách jsme začali hrabat, hrát na hranici nasazení, bojovnosti, přesně to, co tam mělo být v těch předcházejících minutách,“ říká Kučera.

V dobrých situacích se ocitl dvakrát Kosak a jednou Leligdon, ovšem ani jeden vyrovnat nedokázal. „Těch možností tam bylo několik a ani jednu jsme nevyužili. Tohle utkání nás musí hodně mrzet. Ty výkony a přístup některých nebyl takový, jaký měl být,“ dodává nespokojeně jihlavský trenér.
Góly: 32. a 54. Špoták - 15. Šandera. Poločas 1:1. Jihlava: Matiášek – Bambula, Pražák, Z. Kučera, Machálek – Šandera, Leligdon, Kopic (56. T. Kučera), Dobrovolný – Tecl, Pikl (66. Kosak).

I. LIGA ML. DOROSTU

SLOVÁCKO - JIHLAVA 0:0
Vysočina začala dobře a do obrovské šance se dostal Šuta. Jenže míč na malém vápně před odkrytou svatyní napálil pouze do břevna.
Fotbalisté Slovácka zahrozili z přímého kopu. Jihlavu ovšem zachránil pohotový Kopeček.

Skóre se nezměnilo ani ve druhém dějství, i když si oba týmy vytvořily několik šancí, do černého nezamířil žádný střelec.
„Jeli jsme tam s tím, že chceme urvat nějaký ten bodík, což se povedlo, takže jsme spokojení. Myslím, že to skončilo zaslouženou remízou,“ hodnotí trenér Jihlavy Petr Kuchta.
Jihlava: Kopeček – Beránek (78. Hráček), Čížek, D. Procházka, Cipruš – Göth, Vonásek, R. Šuta (60. Vodáček), Štancl – Zeman, Vokoun (60. Císař).