Potvrdilo pouze to, že odchovanec náměšťského fotbalu Michael Rabušic již definitivně patří 1. FC Brno. Za jeho odchod získal klub finanční kompenzaci. „Navíc nám byly přislíbeny přestupy Martina Dupala a Pavla Simra,“ potvrdil sportovní manažer Jihlavy Zdeněk Šmýd.

Simr opět v Jihlavě

Oba hráče jihlavští fanoušci velmi dobře znají. Pavel Simr v jihlavském klubu hostoval již dvakrát, a to v sezoně 2004/2005 a naposledy loni na podzim. Za Jihlavu dohromady nastřílel 21 branek v třiceti devíti zápasech. Na trefy blonďatého kanonýra si však fanoušci budou muset počkat do zimní přestávky, protože brněnský forvard bude muset podstoupit nezbytnou operaci rohovky.

Druhou brněnskou posilou FC Vysočina je Martin Dupal, který na Vysočinu přišel během loňské zimní přestávky na hostování. Nyní se jeho působení změní v přestup. V dosavadní jihlavské kariéře nastřílel šest gólů.

Velký otazník zatím ještě visí nad postem brankáře. V minulém kole v Třinci se totiž nechala zbytečně vyloučit dosavadní brankářská jednička Jan Vojáček a přidělala starosti nejen trenérům, ale i vedení klubu.

Zájem o Beera

„Oslovili jsme několik brankářů a klubů na profesionální úrovni, ale nic nevyšlo. Většinou ze zdravotních nebo rodinných důvodů,“ nepotěšil fotbalovou veřejnost Šmýd, který potvrdil, že se klub poohlíží po posilách i z amatérských soutěží.

Jihlava projevila zájem o talentovaného mladíka Michala Beera, který před sezonou přestoupil do divizní Třebíče. V jednání s HFK Třebíč však zatím nepochodila. „Jihlavě bychom rádi vyhověli, máme s ní dobré vztahy, ale za Michala nemáme adekvátní náhradu. Bylo to hodně narychlo, pan manažer Šmýd mě oslovil v pondělí v jedenáct hodin večer. Jednání budou ještě pokračovat. Nikdy neříkej nikdy. Nevylučuju, že pokud se nám povede někoho sehnat, že ho uvolníme. Jednalo by se ale o hostování,“ uvedl třebíčský manažer Pavel Němec.