„Most jsem viděl v Opavě a musím říct, že i když hrál v deseti, tak je Opava zlomila až ke konci utkání,“ prozradil své poznatky jihlavský asistent Josef Vrzáček. Jeho svěřence čeká soupeř, kterému se vstup do soutěže příliš nevydařil, ale pomalu stoupá vzhůru. Svědčí o tom i čtvrtá pozice. „Mají silnou pravou stranu. Hrají důrazný a agresivní fotbal. Jsou hodně nebezpeční v ofenzivě,“ upozorňuje Vrzáček.

Faldyna a spol. si musejí dát pozor na ofenzivně laděné obránce Sigmunda a Loose. „Navíc se daří i útočníkům Fraňkovi a Mrkvičkovi, ten dal už čtyři góly,“ vyhlašuje stav pohotovosti proti ofenzivní síle Mostu jihlavský kouč, který zároveň ví, že proti mosteckým zahraničním individualitám se nehraje lehce.

Baník se na cizí půdě potýká se špatnou defenzivou. Co s tím? „Nesmíme dělat takové chyby jako v předchozích zápasech. Pokud tohle zvládneme, věřím, že domácí hodně potrápíme a s prázdnou se nevrátíme,“ přeje si mostecký kouč Robert Žák.

Jihlava se dnes bude muset obejít bez brankáře Vojáčka, který byl vyloučen v závěru zápasu s Třincem. „Do branky se připravuje Štěpanovský, který má zkušenosti se třetí ligou,“ potvrdil Vrzáček.

Do mostecké sestavy se naopak může vrátit obránce Webster, pro čtyři žluté karty však bude pro změnu chybět záložník Trubila a zdravotní problémy má forvard Bogdanov.

Předpokládané sestavy:
FC Vysočina Jihlava: Štěpanovský - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal, Gába (Schneider), Lovětínský, Cihlář - Rabušic, Faldyna.
FK Baník Most: Paleček - Loos, Hainault, Jedinák, Webster - Hofmann, Schut, Sigmund, Štumpf – Franěk, Mrkvička. Trenér: Robert Žák.
Zápas začíná dnes v 19 hodin.

Názor experta
Jihlava v posledním domácím utkání prohrála s Duklou Praha, a nemyslím si, že by se jí to stalo dvakrát za sebou.
Viděl jsem ji poprvé v Třinci a musím říct, že na mě hlavně prvním poločasem udělala obrovský dojem.
Má velice dobře poskládané mužstvo. Jsou v něm zastoupeni vysocí, rychlí, bojovní i techničtí hráči. Zkrátka všechny druhy fotbalistů, které mužstvo potřebuje, aby bylo úspěšné. FC Vysočina je jedno z nejkvalitnějších mužstev druhé ligy. Pasuji ho na jednoho z favoritů.
Most bych nerad hodnotil, protože jsem ho ještě neviděl hrát. V druhé lize se totiž pohybuji jen krátce.
Myslím si, že v našich poměrech není jednoduché mít v kádru tolik cizinců. Rozhodně však nechci Mosteckým nějak křivdit.
Osobně si myslím, že jihlavský tým v domácím prostředí zvítězí.

Vítězslav PALIČKA,
trenér FC Vítkovice

Edita Palkovičová, Zdeněk Koza