Ve čtvrté minutě vystřelil nebezpečně Michal Lovětínský, jeho střelu vytáhl mostecký Paleček na roh. Hned v osmé minutě vysunul Gabriel dlouhým pasem kapitána Faldynu, ale těsně před ním vyboxoval balon hostující brankář.

Po necelé čtvrt hodince hry předvedli pěknou akci na jeden dotek Rabušic, Lovětínský a Urban. Ten ale střílel nad Palečkovu svatyni. Potom kopali Jihlavští přímý kop z dvaceti metrů. Kadlecova střela šla těsně nad šibenici.

Multinárodnostní Most se snažil vyzrát na domácí obranu, ale Štěpanovského branku neohrozil. První střelu na jihlavského mladíka vyslal až ve 26. minutě. Ten si s ní však bez problémů poradil. První vážnější akci vymyslel v 32. minutě Onyango, který obešel Gabriela a poslal střílený centr před domácí branku, ten ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

Od té doby se hosté dokázali prokličkovat až do domácí šestnáctky, ale vážnější šanci si nevytvořili.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Po deseti minutách se do velké šance dostal Michael Rabušic, ale balon nedokázal usměrnit do hostující šance. O pár minut později napřáhl k dalekonosné dělovce Vepřek, ale Paleček ji vyrazil. Pak se do útoku tlačili i hostující fotbalisté, ale hlavička Sigmunda šla nad jihlavskou branku. Dvě nebezpečné akce předvedla i Jihlava, ale bohužel pro ni žádná neskončila vedoucím gólem.

Další pohlednou akci vymyslel nyní již brněnský Rabušic, ale střelu Gabriela ukryl v náručí pozorný Paleček. 0d 73. minuty hráli domácí proti deseti, pod sprchy šel Štumpf. V 84. minutě vymyslel pěknou uličku Faldyna na Rabušice, toho vychytal výborný Paleček.

Svěřenci trenéra Karola Marka se tlačili do zakončení do poslední minuty a vyplatilo se. Minutu před koncem zakončil osamocený kapitán a kanonýr jihlavského týmu Petr Faldyna a v hledišti propukla radost.


FC VYSOČINA JIHLAVA – FK BANÍK MOST 1:0

Gól: 89. Faldyna. Rozhodčí: Hrubeš – Lakomý, Tacina. ŽK: Vepřek, Kadlec, - Hainault, Hrechishka, 2 Štumpf. ČK: 73. Štumpf. Diváci: 1550. Poločas: 0:0.
Jihlava: Štěpanovský – Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek – Urban (46. Veselý), Gába, Lovětínský (83. Schneider), Cihlář (77. Kaplan) – Rabušic, Faldyna.
Most: Paleček – Hrechishka (70. Loos), Hainault, Webster, Schut – Sigmund, Štumpf, Hofmann, Onyango (77. Jedinák) - Franěk, Mrkvička.