Jihlava prohrávala již od 2. minuty utkání, kdy se svěřenci kouče Karola Marka dopustili trestuhodné chyby, kterou neměl výborný útočník Libor Žůrek problém potrestat.

„Hráče jsem na něj upozorňoval. Musím říct, že tak běžecky rychlého fotbalistu jsem ještě neviděl,“ smekl před rychlostí Žůrka Marko, který poznal, že jeho svěřenci se pak dostali do dvacetiminutového útlumu.

„Pozdě přistupovali k soupeři, ztratili střed pole. Navíc stopeři Zlína jsou náchylní na hru po zemi. Já jsem na to hráče upozorňoval, ale bohužel toho nevyužívali. Každou akci jsme skončili před šestnáctkou soupeře, zřejmě ze strachu nebo přehnaného respektu.“

Podle slovenského šéfa lavičky navíc fotbalisté Jihlavy neběhali tak, jak jsou zvyklí. „Po změně stran bylo utkání kvalitnější z obou dvou stran. Měli jsme tam zajímavé věci. Gól jsme dali po pěkné akci, a poté jsme se to snažili dohrát na penalty. Tam byl soupeř šťastnější,“

Penaltový rozstřel je vždy loterie, to věděl i strážce jihlavské svatyně Martin Štěpanovský, který si na penalty věřil. U dvou z nich dokonce vystihl směr.
„Věděl jsem, že máme v týmu střelce. Ale škoda. Na jednu jsem si sáhl, té druhé chyběl kousíček.“

Zúbek: Nečekal nás druhořadý soupeř

Jihlava/Zlín - Pohárový duel mezi Jihlavou a prvoligovým Zlínem zavál třiatřicetiletého fotbalistu Marka Zúbka opět na Vysočinu. Tentokráte však na straně soupeře. Na zelený trávník na stadionu v Jiráskově ulici vyběhl po dvou letech. V dresu FC Vysočina působil v době, kdy jihlavský klub hrál historicky první sezonu v nejvyšší české lize. V ní odehrál osmadvacet utkání.

Návrat sice měl pro jeho současného „zaměstnavatele“, zlínskou Tescomu, vítězný konec, ale cesta k němu byla velmi trnitá. Lídr druholigové tabulky jí byl velmi vyrovnaných soupeřem.

„My jsem s tím počítali. Chystali jsme se na tento zápas jako na ligový. Bylo nám řečeno hned po zápase s Plzní, že nás čeká ligové mužstvo, že nás nečeká nějaký druhořadý tým. Z toho jsme vycházeli, a podle toho byla určená i sestava. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání,“ potvrdil zlínský záložník, který tak trochu napomohl Jihlavě ke vstřelení vyrovnávací branky.

„Určitě. Byla to moje chyba. Moc jsme vymýšlel. Reagoval jsem na kamaráda, který na mě zavolal, vzal jsem si to dovnitř, a přišel jsem o míč,“ bral vinu na sebe odchovanec jihlavského fotbalu, který první fotbalové krůčky udělal v Sokole Bedřichov .

Zápas nakonec dospěl do penaltového rozstřelu. Věřil si prvoligový celek? „Penalty, to je vždycky padesát na padesát. V nich rozhodne spíš momentální psychická pohoda a štěstí. Byl to remízový zápas, ve kterém jsme měli větší štěstí,“ zakončil Zúbek, který nyní ve 4. kole poháru narazí na kolegu z první české ligy, FK Baumit Jablonec.