Fotbalovému Bedřichovu se pomalu a jistě rozplynul sen o ataku předních příček v I. B třídě skupiny B. Dvě kola před koncem podzimní části je realita úplně jiná. Mladičký tým z Jihlavy se topí u dna tabulky a prahne po každém bodu, který by mu alespoň trochu zlepšil zimní pauzu.

Chybí sebevědomí

A právě sobotní utkání s posledním Měřínem by mělo být odrazovým můstkem pro domácí fotbalisty. „Věřím, že Měřín porazíme,“ hlásá sebevědomě trenér Sokola Bedřichov Luboš Lacina.

Jenže právě sebedůvěra jeho mladým svěřencům chybí. Jak tedy vrátit týmu potřebnou víru a zvednout před tak náročným utkáním psychiku?
„Kluky se snažím připravit, aby ten zápas zvládli. Říkám jim, že dostali šanci, ať ji chytnou za pačesy, a že na tuhle soutěž všichni mají,“ odhaluje kouč.

Obrana nebyla dlouho komplet

Ovšem nejen těžkou deku ze sebe musí mladíci setřást. Trenéra trápí i kvarteto zraněných. „To je celkem problém, protože od třetího kola nehrála naše obrana ve stabilním složení. Stále to musíme měnit,“ žehrá na marodku Lacina.

A dalším důvodem neúspěchu je prý nezkušenost. „Ti mladí kluci nejsou zkušení a v každých situacích se snaží hrát fotbal. Místo toho, aby ten míč odpálili někam na ulici, tak to zkouší řešit fotbalově, a tím nabízíme soupeřům strašně lacině šance a góly,“ doplňuje.

Trápící se Měřín

Ještě o něco hůře na tom ale je právě zítřejší soupeř z Měřína, kterému minulý rok utekl postup do I. A třídy až v posledním kole a do nového ročníku vstoupil jeden z favoritů přímo hrůzostrašně. Má o bod míň než Bedřichov a uzavírá celou čtrnáctičlennou skupinu „bétřídních“ celků.

„Soupeře znám velice dobře. Musíme si dát pozor na Heřmánka, který umí dávat góly. Jinak v týmu žádnou velkou osobnost nemají. Určitě je to mančaft, který se dá porazit,“ má jasno bedřichovský trenér.

Ten má o taktice jasno. Žádné vyčkávání. Na Měřín vyšle namlsané mladé vlčáky. „Vlítneme na ně a budeme hrát útočně. Věřím, že když je budeme napadat, tak si vytvoříme šance a bude to tam i padat,“ přeje si Luboš Lacina. „Jsou poslední dva zápasy do konce, hrajeme navíc doma, takže musíme vyhrát, a pak ještě v Jakubově udělat plichtu, aby jsme se trochu zvedli,“ dodává.