A tam fotbalisté Jihlavy inkasovali hned dvakrát, v obou případech z kopačky mladíka Morávka. Nad tím vším bděla více než sedmitisícová návštěva.

„Někteří naši hráči nezvládli atmosféru zápasu, což upřímně řečeno nechápu. Sedm tisíc lidí není sedmdesát, kteří chodí v zahraničních soutěžích. Vždyť každý z hráčů o takovéto atmosféře sní,“ divil se jihlavský kouč Marko.

Svěřenci trenérského dua Karol Marko, Josef Vrzáček jsou nyní sesazeni z čela tabulky, kde je vystřídali právě jejich pokořitelé, klokani z Vršovic. „Přitom do zápasu jsme vstoupili dobře, podařilo se nám otupit očekávaný tlak domácích,“ konstatoval kouč Karol Marko. Jenže po obrátce začal úřadovat Jan Morávek. Mladík, o jehož služby stála obě pražská „S“, během pěti minut duel rozhodl.

Jihlavu potopil mladík Morávek

„Když jsme dali vedoucí gól a měli jsme v zádech sedm tisíc diváků, tak jsem věděl, že nemůžeme o výhru přijít. Byla to velká síla. Dnes to bylo přesně modelové vítězství hráčů a fanoušků. Každý na tom měl stejný podíl,“ potvrdil sílu ochozů trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Morávek nejprve zužitkoval přihrávku střídajícího Slezáka, poté mu skvělou palebnou pozici připravil Hartig. „Morávek má geniální věci. Je nad úrovní druhé a troufám si říct, že i první české ligy,“ složil poklonu slovenský kouč Marko, který poté dodal, že v utkání rozhodl důraz v šestnáctce.

„Přesně tohle po svých svěřencích chci,“ liboval si jeho protějšek Pavel Hoftych, šéf vršovické lavičky.

Sesazený lídr tabulky zkrátka neměl svůj den. „Chyběly nám míče ze strany a nedokázali jsme předvést svou kombinační hru. Ale je to fotbal. Domácí zaslouženě vyhráli, neměli jsme svůj den,“ řekl trochu nadneseně jihlavský asistent Vrzáček. „Včera jsme to rozebrali a musíme si z toho vzít ponaučení,“ dodal.

Rozložení čela tabulky je momentálně takové, že jí vévodí Bohemians 1905 o skóre před Čáslaví, která díky výhře nad Olomoucí 1:0 předskočila Jihlavu. Ta se nyní s jednobodovou ztrátou usadila na „bronzové“ příčce.

O postupové příčky se tedy perou tři týmy, které si navzájem předaly vládu nad druhou ligou. Až poslední dvě kola podzimní části a jedna předehrávka z jarních odvet ukáží, kdo zimu přečká na výsluní.

Edita Palkovičová, Jan Hamrník