Poslední dvě kola vyšla Polná naprázdno. Po nepovedeném utkání doma s Havlíčkovým Brodem, který si odvezl výhru 3:2, nezvládli svěřenci trenéra Gustava Cabúka ani závěr úterní předehrávky v Bystřici a prohráli 1:2.

Inkasovali pozdě

„S Brodem to bylo špatné hlavně v první půlce. Druhá už po prostřídání nebyla tak zlá, ale nedali jsme góly, a prohráli. Naopak v Bystřici kluci podali velmi dobrý výkon, za který je musím pochválit, jenže se smolným koncem. Byla to škoda, že jsme inkasovali tak pozdě, a sami nedali góly, protože šancí bylo hodně,“ komentuje polenský kouč.

Nedávají tutovky

A právě koncovka je tou největší bolestí. „Trápí nás už od Pelhřimova. Nedokážeme využít ani ty největší tutovky. A schází mi tam střelba ze střední vzdálenosti. Nikdo to nechce vzít na sebe,“ potvrzuje Cabúk.

Zlepšení by bral i v defenzivní činnosti. „Neumíme pořádně bránit standardky, a také situace po našich standardkách, kdy nás soupeř rychle přečíslí a trestá,“ dodává trenér.

Kouč očekává velmi těžký zápas

V sobotu v Okříškách to navíc jeho tým, kterému se venku příliš nedaří, nebude mít vůbec jednoduché. Domácí jsou na svém hřišti hodně silní. Z šesti utkání pětkrát vyhráli a jen jednou si soupeř odvezl jeden bod.

„Bude to velmi těžký zápas. Okříšky hrají obranu po celém hřišti, hodně jim pomáhá i publikum,“ ví Gustav Cabúk. „Určitě nás nepustí do tolika šancí, jako v Bystřici, proto bude záležet jenom na nás, jestli dokážeme z toho mála něco proměnit. A já bych byl rád, kdybychom z toho minima vytěžili maximum my, a ne soupeř. Bereme remízu, ale konečně bychom chtěli bodovat i naplno,“ netají polenský trenér, který kromě Mezery, jehož trápí stehenní sval, může počítat se všemi hráči.