Výhru nad Sokolovem zajistil Vysočině netradiční střelec František Schneider, kterému pomohla ke gólu teč hostujícího obránce. „Naposledy jsem dal branku proti Opavě v posledním mistráku na jaře,“ potvrdil s úsměvem samotný hráč.

„Byla to pro nás nešťastná střela z třiceti metrů, která byla tečovaná. Na jednu stranu měl hráč štěstí, ale na druhou má dobrou střelu, zkoušel to a šel tomu naproti,“ uznal trenér Sokolova Martin Hašek.

Ten potvrdil, že na stadionu v Jiráskově ulici byl k vidění velmi dobrý zápas. S tím souhlasil i kouč vítězného týmu Karol Marko. „Hrála spolu mužstva, která mají trochu odlišný styl hry. Na fotbale je právě pěkné, že každý má tu svoji kvalitu v něčem jiném. Každopádně se setkala nadprůměrná mužstva druhé ligy. Sokolov na mě dokonce působil fotbalovějším dojmem než Bohemka,“ pověděl Marko.

V prvním poločase si oba celky vytvořily pár dobrých příležitostí, ale žádná z nich se neujala, a tak bylo oběma šéfům lavičky jasné, že kdo dá první branku, ten vyhraje.

„Chtěli jsme ji dát my. Dělali jsme pro to dost. Bylo hodně situací, kdy už jsem zvedal ruce nad hlavu. Branku jsme bohužel nedali,“ litoval Hašek neproměněných šancí. A měl proč. Poté totiž přišel pro Jihlavu velmi brzký rozhodující úder.

„Za brankou jsme si šli s tím, že když vedeme 1:0, tak se nám velmi těžko střílí gól. Poté už jsme hráli velice organizovaně, za ničím jsme se nehnali,“ věděl moc dobře Marko.

Tomu už před utkáním bylo jasné, že nastane menší problém. „Nemohl totiž od začátku nastoupit Veselý a kvůli tomu jsem nemohl v průběhu utkání měnit herní styl. Po přestávce jsem potřeboval eliminovat jejich výpady po krajích, ale nedokázal jsem najít vhodného hráče.“