Bral by předehrávku

Dobronín, který rozjel soutěž hodně bídně a měl po sedmi kolech pouhé tři body, se v závěru zvedl a v posledních pěti prověrkách neprohrál. Po neděli ví své o dobronínském probuzení i v tu chvíli vedoucí celek z Pacova, který si domů nečekaně odvezl prohru 2:3.

„Pochválil bych všechny kluky nejen za tenhle zápas, ale i za celý závěr podzimu. Všichni se semkli, bojovali a bylo vidět, že to zase šlape,“ těší trenéra Ludvíka Hauberta, který by přivítal předehrávku jednoho z jarních kol. „Škoda, že se už nebude hrát, protože máme fazonu,“ říká dobronínský kouč. „Na to, že jsme začátek vůbec nezvládli, máme 14 bodů, se kterými jsme spokojení,“ dodává.

Ještěže je konec

To Janovicím došel v závěru dech. Novou sezonu rozjeli „Sapeláci“ skvěle, ale čtyři poslední kola se z vítězství neradovali a nasbírali pouhé dva body. Nečekaná remíza 2:2 se zrodila i v sobotu, kdy si ve Stáji připsaly bod Habry.

„Ještěže se už končí,“ oddychl si hrající kouč Jan Chramosta. „Ta poslední kola se nám vůbec nepovedla. Proti Habrům to bylo hodně špatné. V úvodu jsme jako obvykle nedali několik šancí a nakonec jsme mohli být za bod rádi. Oni vsadili na defenzivu a vyšlo jim to,“ komentuje kouč, jehož tým i v početní výhodě srovnával díky druhému gólu Reitermana až dvě minuty před koncem.

První vítězství u soupeře

Rantířov se nakonec dočkal a na hřišti Šebkovic si připsal první výhru venku (2:0). „Je pozitivní, že jsme to zvládli,“ reaguje trenér Rantířova Michal Fiedler. „Bylo to náročné utkání, protože se hrálo na nerovném těžkém terénu, který stěžoval kombinaci, a stálo nás to dost sil. Ale soupeř měl prý problémy se sestavou a vyjma jednoho břevna si nevypracovali brankovou příležitost,“ nastiňuje Fiedler.

Jeho tým se po hodně pomalém rozjezdu dostal do horního patra tabulky. „V druhé půlce soutěže jsme dokázali zabrat a dostali se tam, kde jsme chtěli být. Ale ten začátek jsme myslím hrubě podcenili, což je velká škoda,“ uzavírá Fiedler.

Klidný střed

Velmi cenné tři body si v neděli připsala Třešť, která na horké a bouřlivé půdě Herálce zvítězila 2:1. „Do utkání jsme vstoupili nešťastně a po nesoustředěnosti jsme dostali lacinou branku. Ale pak jsme hru vyrovnali a šli za vítězstvím,“ přibližuje asistent trenéra Třeště Petr Jelínek.

A hosté se také dočkali. Svoboda srovnal a kapitán Trnka dělovkou k tyči rozhodl. „Je to šťastné a cenné vítězství, neměli jsme extra převahu,“ říká Jelínek, který je se závěrem podzimu hodně spokojený. Před výhrou v Herálci totiž Třešť udolala i Budišov a vyhoupla se do klidného středu tabulky. „Hlavní je, že jsme pod sebou nechali tyhle týmy. Tím se udělal důležitý krok k záchraně,“ dodává.

Spokojená Říše

Stará Říše potvrdila pozici lídra I. A třídy skupiny B a v Budišově nezaváhala (2:0). K deváté výhře stačilo hostům úvodních třináct minut, ve kterých se parádně trefil z pětadvaceti metrů Tichánek a přesně k tyči zamířil i Kratochvíl.

„Měli jsme to rozehrané dobře, ale přestože jsme tam měli několik dalších šancí, nedokázali jsme dát třetí gól a dohrát zápas úplně v klidu,“ líčí kouč Staré Říše Luděk Kovačík, který hodnotí uplynulý podzim hodně pozitivně. „Jsme spokojení, nejen s touhle výhrou, ale celkově. Udrželi jsme si odstup od Náměště, což je důležité,“ dodává.