Jakýkoliv dobrý výsledek a bodový zisk jihlavskému výběru hodně pomůže. Jenže do cesty se poslednímu týmu tabulky postaví v sobotu od 10.30 Pardubice, které si v minulém kole úspěšně vyšláply na Karlovy Vary a poskočily na páté místo.

„Na začátku sezony se proslýchalo, že z nás mají strach. Jenže teď, když nemáme ještě ani bod a oni naposledy vyhráli, si budou asi hodně věřit,“ komentuje trenér Jihlavy Josef Žampa.

Gól by měl pomoci

Že by ale Start vstoupil na hřiště s poraženeckou náladou, to nehrozí. „Co jsem vypozoroval na tréninku, tak holky vypadaly nažhaveně. Připravovaly se zodpovědně,“ těší kouče.

Pozitivně by se na výkonu měl promítnout i solidní výkon z Plzně, kde se Petra Žampová postarala o první ligový gól.

„Doufám, že ten gól nám pomůže. V Plzni je hodně povzbudil a zápas dohrály skvěle. Myslím, že na tom jsou po psychické stránce celkem dobře, protože ten závěr tam odehrály opravdu hodně slušně,“ doplňuje.

Hodně prý bude záležet na úvodních minutách. „Většinou dostáváme strašně brzy gól, po kterém se těžko dostáváme zpět do hry,“ ví o bolavém místě kouč. „Jestli ale nepřijde útlum a rychlá branka, mohlo by to dopadnout dobře,“ dodává.

Premiéra Křížové?

Kouč se v zítřejším utkání bude muset vypořádat se ztrátou Pokorné, která si v přípravném utkání natáhla vazy v koleně. Místo ní tak s největší pravděpodobností dostane šanci mladičká Křížová, která nedávno oslavila čtrnácté narozeniny a zřejmě ji čeká premiéra mezi ženami.
„Přemýšlím o tom. Nejspíše stáhneme Pavelcovou do zálohy a ji pošleme do útoku. Je důrazná a nebojí se, tak snad to tam zvládne,“ přeje si Žampa.