V posledním kole podzimní části druhé ligy si jeho svěřenci dokázali poradit se sparťanskou rezervou. Do zápasu oba týmy vstoupily opatrně, ale přece jenom větší aktivitu vyvíjeli domácí, jejichž základní sestavu posílil útočník z ligového A-týmu Jan Holenda. První větší akce přišla ve 26. minutě, kdy se po rohu Droppy dostal k balonu úplně osamocený Doležal. Ten ale v pádu nedokázal ze šesti metrů překonat Vojáčka. O deset minut později se mohl předvést Holenda, ale Vojáček byl opět muž na pravém místě. Jihlavané se nenechali zahanbit, když nepříjemnou střelu vyslal Schneider.

„První poločas jsme se do šancí až tolik nedostávali. Nedařilo se nám zachytávat odražené míče a naše záloha byla často daleko od útočníků. Podržel nás i brankář Vojáček,“ uznal Marko. Po změně stran se na hřišti objevil uzdravený Michal Veselý a na jihlavské hře to bylo znát. Jeho pravá strana dělala sparťanům pěkný vítr.

Druhá půle rozhodla

Ovšem hned v úvodu druhého poločasu musel na dvakrát ukázat svůj um Vojáček, když zlikvidoval nejprve střelu Holendy a pak Sedláčka. Jenže poté se iniciativy ujal celek z Vysočiny. Faldyna se ve vápně dostal k centru, jenže s jeho střelou však Grigar neměl problém. V 60. minutě měl velkou šanci mladý „obr“ Jan Kadlec, který nebezpečně hlavičkoval k levé tyči Vojáčkovy svatyně. Jihlavský brankář ji však lapil.

O pár okamžiků déle se ve vyložené šanci objevil Rabušic, který po hrubce sparťanské obrany pelášil sám na Grigara, který ho vychytal. Stejný hráč se ve stejné situaci ocitl i v 67. minutě, jeho střelu zblokoval vracející se obránce. Odměnu za svou aktivitu dostali hosté v 69. minutě. Veselý využil chyby domácího Smetany, zatáhl balon po pravé straně a naservíroval ho jak na zlatém podnosu Rabušicovi. Ten se konečně dočkal zasloužené branky – 1:0.
Jihlava pak kontrolovala hru a vítězství ještě potvrdila druhou brankou, kdy si na centr kanonýra Faldyny naběhl Schneider.

„Druhou půli jsme po prostřídání čekali na příležitost. Měli jsme tam vyložené šance – Rabušic, Faldyna a nevím, kdo ještě,“ vyjmenoval Marko

„Je tu těžké prostředí, velký stadion, chlapci jsou tu jako v labyrintu a než se dostanou do hry, tak to chvilku trvá,“ potvrdil neosobnost stadionu slovenský kouč. „Vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal.

AC SPARTA PRAHA – FC VYSOČINA JIHLAVA 0:2

Góly: 69. Rabušic, 82. Schneider. Rozhodčí: Ardeleánu – Handlíř, Tacina. ŽK: Smetana, Sedláček, Dropa – Gabriel. Diváci: 271. Poločas: 0:0.
Sparta: Grigra – Dropa, Mareš, Doležal, Smetana (81. Třešňák) – Glaser (67. Jungr), Kokoška (75. Folprecht), Sedláček, Podaný – J. Kadlec, Holenda.
Jihlava: Vojáček – Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek – Dupal (64. Cihlář), Schneider, Urban (46. Veselý), Gába – Rabušic (79. Kaplan), Faldyna.

Ze začátku jsme se báli, tvrdí Rabušic

Mladý forvard Michael Rabušic nastartoval svým gólem Jihlavu k vítězství. Ta se představila na strahovském stadion proti mladíkům pražské Sparty. Zpočátku byli Rabušic a spol. mírně opatrní. „Dá se říct, že jsme byli trochu zakřiknutí.

Asi jsme se trochu báli, nevím teda čeho,“ potvrdil střelec první branky do Grygarovy sítě.

Nyní již brněnský fotbalista si dokázal vytvořit hned tři velice slibné, ne-li vyložené šance. Ujala se pouze jedna. „Hlavně, že to tam spadlo. Na mě dobré, tři šance jeden gól. Jsem spokojený,“ podotkl s úsměvem. Nejprve šel dvakrát sám na brankáře, ale nic z toho nebylo. „Jednou mi to zblokovali. Tu druhou jsem řešil špatně, chtěl jsem to střelit vedle gólmana, ale trefil jsem ho,“ uznal Rabušic. Ten je s výkonem celého mužstva velice spokojen. „Druhý poločas jsme je jasně přehrávali, oni se nedostali v podstatě za půlku. Po vedoucí brance jsme kontrolovali hru a náskok ještě zvýšili.“