Vysočina poslední duel podzimu nezačala ideálně. Zadní řady nechávaly volný prostor vítkovickým záložníkům, kdy nejvíce hrozil z levé strany Pulkert. Ukázal se v 7. minutě, kdy domácí záloha nechala osamoceného Mikulenka, který vysunul úplně volného Pulkerta, který napálil břevno Vojáčkovi branky.

O sedm minut později prodloužil Plešek centr na nepokrytého Pulkerta, který z úhlu trefil vzdálenější tyč jihlavské branky. Od té se míč odrazil a rozvlnil síť – 0:1.

Vítkovičtí byli od začátku nebezpečnějším týmem. Jihlava nedokázala podržet balon a v obraně měla velké mezery. V devatenácté minutě se ke střele dostal opět volný Motyčka, který protáhl Vojáčka. Poté se ukázali také Jihlavští, když se ve 24. minutě uvolnil Veselý a zatáhl balon do středu. Jeho střela z velkého vápna mířila těsně nad.

Jenže ani střídání hru nezlepšilo, přišlo další zaváhání domácí obranné řady. Po rohu Hanáka se hlavičkově prosadil nejlepší střelec týmu Diviš – 0:2. Ani do poločasu se obraz hry nezměnil, Vítkovice papírového favorita přehrávaly.

Po změně stran se hra Jihlavy zlepšila, ale hosté pozorně bránili. V 50. minutě se po rohu Vítkovic vrhl do rychlého protiútoku Rabušic, kterého na dvakrát vychytal Uvarenko. O chvilku později opět střílel Rabušic, ale gólman hostí vyrazil na roh.

V 58. minutě se k balonu na hranici velkého vápna dostal kanonýr Faldyna, jeho zblokovaná střela šla těsně vedle levé tyče Uvarenkovy svatyně. O pár minut později znovu zahrozila Jihlava, když centroval Faldyna a nebezpečně hlavičkoval Rabušic. Poté se do šancí dostal Schneider a Gába, ale neseřídili přesně střeleckou mušku. Chvíli po vyloučení Schneidera vykřesal jiskřičku naděje Kaplan, který dorazil vyraženou střelu Rabušice – 1:2.

Deset minut před koncem zápas nabíral na obrátkách, vše vygradovalo vykázáním hlavního kouče Jihlavy Karola Marka z domácí lavičky. Již několikátou šanci měl na svých kopačkách Gába, který se nedokázal z malého vápna trefit mezi tři tyče. Z dvaadvaceti metrů střílel v 87. minutě Kadlec opět mimo bránu.

V nastaveném čase vrhla Jihlava všechny síly do útoku. Do vápna přiběhl i gólman Vojáček, jenže po nevyužitém rohu se řítili na prázdnou branku tři vítkovičtí hráči. Gabriel však výborně zakročil na brankové čáře.

FC Vysočina Jihlava - FC Vítkovice 1:2

Góly: 76. Kaplan – 14. Pulkert, 30. Diviš. Rozhodčí: Bílek – Hojsík, Kovařík. ŽK: Gába, Kaplan. ČK: 75. Schneider. Diváci: 1690. Poločas: 0:2.
Jihlava: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář (75. Urban) – Veselý (64. Kaplan), Schneider, Gába, Lovětínský (28. Dupal) – Rabušic, Faldyna.
Vítkovice: Uvarenko – Derych, Doležal, Švestka, Silveira – Hanák (88. Houška), Motyčka, Mikulenka (82. Poznar), Pulkert – Diviš, Plešek (60. Křiva).