„Určitě je pověsím na hřebík. Sezona byla dlouhá, tak si chci odpočinout, a to nejen fyzicky, ale i psychicky,“ potvrdil záložník FC Vysočina Michal Lovětínský.

Závěrečný duel byl klidný a zároveň i trochu prestižní. Proti sobě totiž nastoupila jedenáctká druholigového A-týmu a třetiligové juniorky. „Byl to pohodový přátelský zápas na ukončení sezony,“ souhlasil jihlavský kouč Karol Marko. V ne příliš fotbalovém počasí se zrodila bezbranková remíza, kterou všichni nesli s úsměvem na tváři.

Před „dovolenou“ hráči pouze lehce potrénují, ze strany trenéra je nečeká žádný tvrdý dril. „V žádném případě nedostanou zabrat. Jen tak lehce potrénujeme, bude to takový rozlučkový trénink,“ uklidnil své svěřence, kteří nedostanou žádné kázaní o tom, jak by se měli udržovat v kondici.

Vyčistit si hlavu

„Jen jsem jim řekl, že prvořadé je pro ně to, aby si užili rodinu, oddychli si a vyčistili si hlavu. A pouze týden před začátkem tréninků by se měli dostat do stavu, že se budou těšit na to, až se opět sejdeme,“ prozradil šéf lavičky FC Vysočina, kterému je jasné, že hráči sice mohou dostat určité plány, jak trénovat přes svátky, ale otázkou je, jestli by je dodrželi.

„Nejsem toho zastánce. Hráč, který chce, tak přijde a bude tak připravený, že mu příprava už nebude dělat žádný problém. To znám i ze své hráčské kariéry. Chlapci vědí, co je čeká, a podle toho se jistě připraví,“ věří Marko, který před odchodem na zasloužené volno neprozradil novinky ohledně možných posil do jarních odvet. „Zatím to rozhodně nechci medializovat.“