V hale v Riegrových sadech se jihlavský výběr, který vstoupil do prestižního turnaje s nejmladším týmem, rozjížděl pomaleji. V prvním utkání remizoval s Plzní 5:5. „Sice jsme to rozehráli dobře, ale v závěru se udělalo několik chyb a soupeři jsme umožnili srovnat,“ doplňuje.

Sparta padla poprvé

Chuť si Jihlava spravila proti Bardějovu, který rozmetala jasně 11:3! „Druhý zápas byl důležitý, protože se hrálo o postupové místo. A my jsme v něm začali hrát kvalitní halovou kopanou,“ těší Kučeru.
V posledním sobotním utkání proti sobě nastoupili dva jistí postupující. Šlo „pouze“ o umístění. A favorizovaná Sparta nečekaně poprvé v turnaji narazila. „To bylo takové vyvrcholení. Skvělý zápas, který jsme zvládli parádně,“ rozplýval se kouč po vítězství 4:2. „Spartu jsme zaskočili nasazením a agresivní hrou,“ přibližuje.

Neuspěla ani Slavia

Jihlava dokázala navázat na sobotní parádní výkony i o den později. V semifinále si poradila s pražskou Slavií. Vyrovnané utkání skončilo šťastněji pro „hosty“, kteří vyhráli 5:4. „Herně to nebylo tak dobré. Udělali jsme několik chyb, kterými jsme zbytečně vraceli Slavii do zápasu,“ komentuje trenér.

Sparta padla podruhé

Pětistovku diváků naladil před finálovým vrcholem zápas osobností. Po něm se musela Sparta sklonit před Jihlavou i podruhé.
Favorizovaní Pražané sice vstoupili do utkání lépe a ujali se dvoubrankového vedení. Na to ale Vysočina dokázala zareagovat a srovnat. Do stavu 3:3 se hrálo nahoru a dolů.

„My jsme pak utekli na 7:3 a v závěru už to byla kapku exhibice,“ usmíval se Kučera. „Myslím, že jsme fotbalem diváky pobavili a Spartu, která měla v týmu deset reprezentantů, přejeli,“ tvrdí kouč.

Hrálo to samo

Jeho týmu první prosincový víkend prostě sedl. „Já tomu říkám sportovní orgasmus. Bylo to rozjeté, v euforii a hrálo to samo,“ říká Kučera.
Vítězné tažení nikdo nečekal, o to bylo příjemnější. „Bylo to zpestření přípravy a porazit Slavii a dvakrát Spartu, to je parádní,“ tvrdí Roman Kučera.

„Kluci podali kolektivní výkon a já věřím, že jim to pomůže a bude to určitý impulz do zimní přípravy a jarní části,“ uzavírá.

Výsledky - skupina: Jihlava - Plzeň 5:5 (Dobrovolný 2, Leligdon, T. Kučera, vlastní), - Bardějov 11:3 (Kosak 3, Leligdon 2, Vacek 2, Pikl, Poláček, Kopic), - Sparta 4:2 (Kopic 2, Štěpán, T. Kučera). Semifinále: Jihlava - Slavia 5:4 (Dobrovolný 2, Kosak, Pikl, Kopic). Finále: Jihlava - Sparta 7:4 (Kopic 2, Pikl 2, Fadrný, Leligdon, Kosak).

FC Vysočina Jihlava: Matiášek, J. Procházka – Z. Kučera, Pikl, Kopic, Leligdon – Fadrný, T. Kučera, Kosak, Dobrovolný – Štěpán, Čížek, Poláček, D. Vacek. Nejlepší gólman turnaje: Martin Matiášek.