Z vítězství v jihlavské hale SK se už počtvrté v řadě radovalo Empo Jemnice. „My nikdy nespadneme k tomu, abychom hráli jako Jemnice. Oni to berou, jako kdyby šlo o všechno. My si jedeme prostě zahrát dobrej fotbal,“ komentuje Radek Sláma.

I přesto měl 1.FC Labem-Furt hodně blízko ke zlatu. V souboji s Jemnicí byl jasně lepší, ale nedokázal proměnit šance a nakonec prohrál. „Letos to bylo asi nejblíž za poslední léta. Ale jak říkal Luďa Kovačík, anglická královna si přečte, že to bylo 1:0,“ doplňuje havlíčkobrodský rodák.

Ten sice čekal o trochu lepší pozici, ale z neúspěšného ataku 1. místa si hlavu rozhodně nedělá. „Třetí místo? To nebylo moc co slavit. Ale o umístění vůbec nešlo,“ usmíval se Sláma, jehož tým se musel ještě sklonit před výběrem Deníku. „Minulej rok jste byli marný, letos vám to vyšlo. A i ta juniorka Pohárovky úroveň zvedla,“ hodnotí se sedmi přesnými zásahy nejlepší střelec turnaje.

„Já jsem tomu ani nechtěl věřit, protože sedm gólů je málo. Vždycky bylo potřeba tak deset. Ale určitě to potěší,“ dodává.