„Jednání nebylo jednoduché, sešlo se několik odlišných názorů, ale jsem rád, že zvítězil zdravý rozum a vše se dotáhlo do zdárného konce,“ radoval se ředitel klubu Zdeněk Tulis, který věří, že příchod společnosti Limar Capital je pro jihlavský fotbal krokem kupředu. „Pro nás je to určitá jistota, že máme finanční prostředky a nemusíme se bát, že nebudeme mít na výplaty. Díky tomu, se můžeme soustředit především na fotbalovou stránku,“ dodal Tulis.

Ve středu se navíc sešla i valná hromada FC Vysočina, během níž proběhlo i několik personálních změn nejen v dozorčí radě, ale i představenstvu klubu, dále schválila navýšení základního jmění o pět milionů korun. Tím nový akcionář v klubu získal 42,85 procent a PSJ nyní disponuje 40 procenty. Město Jihlava a Pivovar Jihlava se navyšování nezúčastnily a jejich podíl se snížil na 14,3 procent a 2,85 procenta.

„Díky tomuto spojení máme letošní rozpočet zajištěný z osmdesáti procent. Dříve byl zajištěn pouze z šedesáti a museli jsme chybějící finance řešit prodejem hráčů,“ podotkl znovuzvolený šéf klubu.

Společnost Limar Capital se zavázala setrvat ve struktuře klubu minimálně na tři roky. Pokud se klubu do té doby podaří postoupit do nejvyšší soutěže, podpora klubu se automaticky prodlouží o další tři roky.

„Věřím, že by se nám postup mohl v horizontu několika let povést a natrvalo se usadit mezi českou elitou,“ předvídá pozitivní budoucnost jihlavskému klubu jeho ředitel. „Samozřejmě uvidíme, jak s fotbalem zahýbe současná finanční krize.“