Kostelec byl v první části soutěže jako na houpačce. Výhry střídaly prohry. „Porušili jsme to, co pro nás bylo charakteristické v minulé sezoně, že jsme vyhrávali doma a venku nebodovali. Teď to bylo naopak. Ale důležité bylo, že jsme ty domácí prohry dokázali hned venku vymazat,“ komentuje kouč.

Soupeři bránili a hráli na brejky

Nepříliš úspěšné tažení na vlastním hřišti podle trenéra zapříčinil skvostný začátek, kdy Kostelec nejdříve sestřelil 6:3 Kožlí, a ve svém druhém utkání doma dal desítku Golčovu Jeníkovu. „Tím jsme si doma vydobyli respekt. Kdo k nám pak přijel, jenom bránil a hrál na brejky,“ tvrdí Pecka, jehož tým prohrál před svými fanoušky čtyřikrát. „Většinou ty zápas byly jako přes kopírák. Skvělý začátek, neproměněné šance, inkasovaný gól a v závěru zoufalé bušení do zavřených vrat,“ nastiňuje průběh neúspěšných zápasů.

Pouze utkání s pelhřimovskou rezervou bylo od první do poslední minuty otevřené. „To byl skvělý zápas. Hrálo se nahoru dolů. Bohužel se neproměnili šance.“

I přesto našel kouč na prohraných utkáních pozitiva. „Museli jsme se naučit hrát takticky, což jsme předváděli venku a naštěstí jsem zjistil, že to trošku umíme,“ usmívá se Pecka. „Na těch větších hřištích, kde se soupeř snaží hrát fotbal, nám to vyhovuje víc,“ dodává.

Obrana se stále ladí

Kostelec v průběhu celého podzimu znovu potvrdil, že góly dávat umí. S čtyřiatřiceti přesnými zásahy je po první půlce třetí nejlepší. „Je to celkem dobré, i když to ovlivňuje a zvedá ta desítka,“ říká Pecka.

„Já jsem po tom utkání říkal, že jsme si měli nechat něco na příští zápasy, že to bude chybět. A ono se to projevilo za chvilku,“ vrací se trenér k následným dvěma prohrám v řadě.
A co počet 25 inkasovaných gólů, nezvedá trenéra ze židle?
„Před minulou sezonou jsme přišli z okresu, kde obrana spíše podporuje útok. V téhle soutěži je už potřeba i bránit, takže se to stále pomaličku konsoliduje a ladí,“ komentuje.

Dobrý herní projev

Po třinácti utkáních má Kostelec s bilancí 6-0-7 osmnáct bodů a je sedmý. Oproti premiérovému podzimu v minulé sezoně, určitě příjemnější začátek.
„O hodně lepší,“ potvrzuje Vladimír Pecka. „I když těch bodů mohlo být ještě víc, tak je to dobré. A hlavně s herním projevem jsem spokojený,“ chválí své svěřence.

Pevně se zabydlet

Do odvetné části tak vstoupí Kostelec s celkem solidním základem. „Když budeme hrát takovým stylem, tak by to nemuselo být tak hektické, jako loni, kdy jsme furt museli a museli. Teď doufám, že to bude ve větším klidu,“ přeje si.
Ten by chtěl umístění přinejmenším udržet. „Před sezonou jsem říkal, že budu spokojený, když skončíme ve středu tabulky. Chceme se v I. B třídě pevně zabydlet a co bude dál, to se uvidí,“ uzavírá Vladimír Pecka.

Kostelecký podzim očima trenéra Vladimíra Pecky

1. kolo: SK Kostelec - Kožlí 6:3 (2:3)
Po uragánu ve druhém poločase jsme dokonale otočili nepříznivé poločasové skóre a zvítězili 6:3.
2. Lípa - Kostelec 3:0 (1:0)
V Lípě jsme tentokrát dostali krutou lekci z produktivity. A i když se vztyčenou hlavou, odvezli jsme si porážku 0:3.
3. Kostelec - G. Jeníkov 10:1 (7:1)
Ve druhém domácím zápase jsme po fantastickém prvním poločase rozdrtili Golčův Jeníkov nevídaným výsledkem.
4. Tis - Kostelec 3:1 (2:0)
Odehráli jsme zápas podobný jako vejce vejci tomu v Lípě. Sice se 95% času hrálo na útočné polovině, ale góly stříleli z brejků domácí.
5. Kostelec - Chotěboř B 0:2 (0:1)
Soupeř přijel s velkým respektem jen bránit a podnikat rychlé výpady. Tato taktika se mu při naší střelecké nemohoucnosti vyplatila.
6. Humpolec B - Kostelec 1:2 (0:0)
V okleštěné sestavě jsme nastoupili s defenzivní taktikou, která nám vyšla a my zahráli výborný zápas.
7. Kostelec - Budíkov 1:2 (1:0)
Po vyhraném poločase jsme zcela nepochopitelně přestali hrát, darovali soupeři tlak a s ním i obrat v utkání.
8. Černovice - Kostelec 2:3 (0:1)
V Černovicích se chopil dirigentské taktovky Vojta Duben, který byl u všech tří gólů.
9. Kostelec - H.Borová 1:2 (1:1)
Zápas jak přes kopírák s předchozími domácími duely. Rychlé vedení, neproměnění dalších tutovek, poté ztráta koncentrace, obrat a zoufalý nápor bez gólového efektu.
10. Počátky - Kostelec 1:4 (0:2)
Domácí v té době procházeli hlubokou krizí a my měli zápas plně ve své režii.
11. Kostelec - Pelhřimov B 1:3 (0:2)
Hrál se otevřený atraktivní fotbal s šancemi na obou stranách. Přestože jsme v poli dokázali soupeře přehrát, brankáře hostí byl skvělý.
12. Kostelec - Čejov 5:1 (3:0)
Až v posledním domácím zápase jsme přerušili černou šňůru a po výborném výkonu porazili ambiciózní tým.
13. Pohled - Kostelec 1:0 (1:0)
Na těžkém terénu se hrál bojovný fotbal a zápas jsme prohráli nejtěsnějším poměrem po brance z penalty, která dle pravidel neměla být odpískána.