„Jinak tento týden vždy jedna třetina hráčů odjede na testy do Brna a ostatní budou trénovat v areálu. Do pátku každý hráč absolvuje testy plus čtyři tréninkové jednotky s tím, abychom organismus připravili na zátěž, která přijde v příštím týdnu a dalších dnech,“ stručně shrnul nejbližší plány asistent Josef Vrzáček, kterému se hlásilo všech pětadvacet hráčů.

Do kádru, který má za sebou velmi úspěšný podzim, přibylo několik nových tváří. Již zmiňovanou posilou je Pavel Simr, který již na podzim přestoupil z 1. FC Brno. Staronovou tváří je i Jan Štohanzl, který se do jihlavského dresu vrací po dvou letech, během kterých působil v prvoligových Teplicích.

Úplnými nováčky jsou - bulharský levonohý univerzál Lubomir Bogdanov, který přišel z Mostu, zkušený pětatřicetiletý gólman Mario Michalík, ofenzivní fotbalista Michal Vyskočil z Fulneku a z Viktorie Žižkov se v kabině objevil Jaroslav Procházka, který stejně jako jihlavský Petr Tlustý působil v třetiligovém Vyšehradu.

„Počtově jsme kádr doplnili. Je to pozitivum i pro ostatní kluky. Navíc se zvýší i konkurence,“ uznal Vrzáček. „O formě působení nových hráčů v jihlavském týmu se zatím stále ještě jedná. Takže je nyní předčasné hovořit o tom, kdo zůstane a na jak dlouho,“ doplnil informace o posilách mluvčí klubu Miroslav Fuks.

Za poslední dny přituhlo a napadl sníh. Zasáhne to nějak přípravu? „Komplikace je to tím, že nám to trenér Marko přivezl ze Slovenska, potažmo z Mexika,“ pronesl s úsměvem asistent a dodal: „Jinak žádný problém. My se s tím musíme vyrovnat. Mají přijít sice tuhé mrazy, ale musíme na to zareagovat. Spoustu lidí v tom musí pracovat, a my taky.“

Kdo na srazu nechyběl
Brankáři: Martin Štěpanovský, Jan Vojáček, Mario Michalík.
Obránci: Jiří Gába, Gabriel, Michal Kadlec, Petr Tlustý, Michal Vepřek, Michal Vyskočil, Jaroslav Procházka.
Záložníci: Tomáš Cihlář, Oliveira, Michal Drábek, Martin Dupal, Michal Lovětínský, Rudolf Urban, Michal Veselý, Lubomir Bogdanov, Jan Štohanzl.
Útočníci: Petr Faldyna, Tomáš Kaplan, Pavel Simr, Rostislav Šamánek, Stanislav Tecl, Matěj Vydra.

Jihlava je rozumné řešení, tvrdí Štohanzl

Jihlava - První fotbalové krůčky udělal v Polné, ale mládežnická léta prožil v Jihlavě. V té se před třemi lety dokonce podílel na historickém postupu do nejvyšší soutěže. Řeč je o tehdejším mládežnickém reprezentantovi Janu Štohanzlovi, který díky svým výkonům upoutal pozornost špičkových českých klubů a před dvěma lety přestoupil do Teplic, kde se mu však letos už tolik nedařilo.

„Před rokem to bylo dobré. Letos už ovšem optimální nebylo, abych v Teplicích dál zůstal. Prodělal jsem pár zranění, navíc se změnil i trénér a nedostával jsem tolik šancí,“ upřesnil důvody odchodu z prvoligového klubu třiadvacetiletý záložník. Ten o svém odchodu měl jasno už před koncem podzimní části sezony. Otázkou však bylo, kam? „Samozřejmě jsem řešil, jestli do první ligy do mančaftu, který hraje v druhé polovině tabulky, nebo byla možnost jít do druhé ligy do týmu, který hraje na čele,“ prozradil Štohanzl, který se nakonec rozhodl pro svého exzaměstnavatele.

„Myslím, že je to rozumnější. Navíc jsem tady doma a znám tu spoustu lidí a mám tu plno kamarádů. Určitě jsem se sem těšil.“ Výhodou jeho působení bude i to, že neodchází do cizího prostředí. „V tomhle týmu znám v podstatě všechny kluky, takže žádný problém není. O trenéru Markovi jsem navíc měl velice kladné informace,“ uznal.